imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Noizio: zvuk na pozadí pro práci


Pokud jste typ člověka, co pracuje efektivněji, když je kolem něj nějaký ruch, je tato aplikace přesně pro vás!

Existují dva typy lidí: jedni nedokážou pracovat efektivně, když je v daném prostředí jakýkoliv hluk, a ti druzí naopak nějaký ten hluk vyžadují. Já patřím do té druhé skupiny a něčeho jsem si všiml: když si vyberu nevhodnou písničku, například příliš složitou nebo se spoustou slov, nepracuje se mi až tak efektivně.

Z toho důvodu jsem si pro práci vytvořil speciální playlist pouze z hudby, u které se mi dobře pracuje. Bohužel i takové řešení skýtá několik problémů, písničky mohou začít po čase nudit. Když už jsem to začínal pomalu zvládat, naštěstí jsem objevil Noizio.

Aplikace se ovládá snadno. Integruje se do vašeho menu a po rozkliknutí se objeví okno se spoustou typů zvuků. Stačí si tak navolit preferovanou kombinaci.

Můžete si být jistí, že z dostupných zvuků si každý najde to své. Máte rádi unikátní zvuk vinylů? Dobře se vám relaxuje při zvuku praskajícího ohně? Naplňuje vás předení kočky? Nebo dáváte přednost něčemu klasičtějšímu jako déšť nebo bublající potok?

Své namixované zvuky si můžete samozřejmě uložit a roztřídit do alb pro práci, spánek, meditaci, ráno, večer, radost a smutek. Aplikace nabízí ještě nějaké to nastavení, ale tohle je to nejdůležitější. Hlavní funkce je jen jedna a tu zvládá dokonale.

Verze pro iOS je zdarma s nákupy v aplikaci. Verze pro Mac stojí 149 Kč, což může být trochu moc vzhledem k tomu, že neobsahuje všechny zvuky. Pokud máte ale předplatné balíčku Setapp, nemusíte za ni platit, stačí ji stáhnout z katalogu, ve kterém navíc zahrnuje veškeré zvuky, které byste jinak museli kupovat zvlášť.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.