imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

nokia thermo recenze

Nokia Thermo – chytrý teploměr, který opravdu pomůže


Naše domovy a příslušenství jsou stále chytřejší. Teploměry nemohou zůstat stranou a ve spojení se svou vlastní aplikací se může jednat o skvělého společníka na horší časy.

Pryč jsou ty doby, kdy jste museli sklepat teploměr, aby se rtuť dostala pod požadovanou úroveň. Většina z nás již pravděpodobně doma používá elektronické teploměry. Strčit pod paži, minutku počkat a po pípnutí zkontrolovat výsledek. Není třeba nic sklepávat a celý proces je daleko rychlejší, ovšem stále ne dokonalý.

V poslední době se začaly rozšiřovat chytré teploměry. Ty dokáží změřit teplotu z oblasti spánku nebo čela, okamžitě a bez dotyku. Dají se koupit v každé lékárně a jsou nezbytným doplňkem každé rodiny s miminkem.

nokia thermo recenze

Jde o lepší technologii, stále je to ale pouhý teploměr, jakkoliv chytrým zařízením Nokia Thermo je. Poslední dva týdny testování ukázaly, že přes veškerá jeho negativa se může jednat o vašeho nejlepšího přítele. Zejména v případě milujících rodičů.

Tak hezké, ale tak nespolehlivé…

Začneme hardwerem. Nokia Thermo je jednoduchým bílým vynálezem s neonově zeleným víčkem. Dokud ho nezapnete, mohlo by se jednat prakticky o cokoliv. Po zmáčknutí jediného tlačítka se rozsvítí jeho úchvatný displej. Nejdůležitější jsou ovšem senzory. Všech 16 senzorů míří na spánkovou tepnu a provádí 4 000 měření za sebou, aby našly nejteplejší bod. Alespoň podle manuálu…

nokia thermo recenze

Ve skutečnosti jsme zaznamenali trochu něco jiného. Pro každého uživatele poskytuje trochu jiné výsledky. Při prvním testování měl prý jeden z našich kolegů zvýšenou teplotu a jeden měl být jako rampouch. Dle všeho jsme je tedy měli poslat domů, aby se z toho vyleželi. My jsme na tom byli se svými 36,8°C poměrně dobře, i nám se ale dostávalo poněkud zvláštních výsledků. Naše měření se po čase zlepšila a nyní přináší stabilní výsledky. Nedivte se, pokud prvních pár měření nebude úplně sedět. Je potřeba si nacvičit ten správný pohyb na správné místo na vašem čele. Chvíli zabere, než si na to zvyknete a po zakoupení se doporučuje si nejdříve s přítrojem trochu pohrát: kalibrovat pro svou osobu, pro dítě a procvičit ty správné pohyby, aby se vám v případě nouze dostalo stabilních výsledků.

nokia thermo recenze

Je chytrý

Nezáleží na tom, že Nokia Thermo vypadá skvěle, ani na tom, že se nám líbí magnetický obal na baterky (pro chod jsou vyžadovány 2 AAA baterie), tím největším lákadlem je software. A přesně v tuto chvíli jsme se rozloučili s naším infračerveným teploměrem a začali se bavit o „chytrém teploměru“. Všechna naše měření jsou zaznamenána a v dané aplikaci s nimi můžeme dále pracovat a sledovat tak průběh naší nemoci. Začněme ale hezky na začátku.

nokia thermo recenze

Stáhnutí a instalace aplikace je samozřejmě naprosto snadné (ta je dostupná pro iOS i Android) a spárování je okamžité. Problém nastal při připojení k síti wifi. Jednalo se o závažný problém s několika dalšími produkty Withings. Náš domácí router stojí za starou belu, jelikož s jakýmkoliv routerem novější generace nebyl sebemenší problém. Pokud ale nemáte do vaší domácnosti natažen optický kabel a váš poskytovatel internetu vás obdařil routerem, který je starší než vaše děti, připravte se na možné problémy. Že se nejedná o žádnou maličkost, svědčí fakt, že zařízení posílá do aplikace všechna data skrze wifi. Dobrou zprávou je, že měřit teplotu můžete i bez připojení a získaná data se uloží a odešlou po připojení.

Každé měření můžete přiřadit k jinému členu rodiny. Pokud používáte na zařízení více účtů, budou dostávat upozornění všichni, nicméně výsledky může přiřazovat pouze jeden. Vyplatí se tedy používat pouze jeden účet na více zařízeních. Není pak třeba nikomu volat. Pokud bude mít někdo z členů rodiny horečku, okamžitě se to dozvíte. „39,5, vidím to zlato, hned jsem doma.“

Každou událost a měření můžete sledovat na časové ose a máte tak neustálý přehled o vašem zdraví. Nejlepší na tom všem je, že si k výsledkům můžete přidávat i dodatečné informace, například čas užití vašich léků. Už se vám tak nestane, že si zapomenete vzít vaše večerní léky a vždy si budete naprosto jistí, že ty ranní jste si opravdu vzali. Zaznamenávat si můžete také symptomy a přikládat fotografie vašeho zdravotního stavu. Poznámky se sice nedají editovat, nicméně je lze smazat a přidat znovu.

nokia thermo recenze

Teploměr se dá připojit i k aplikaci Health, nám se ale více líbila aplikace Thermo a tak jsme používali ji. Bylo by vážně skvělé, kdyby byla k dispozici zdravotnická služba, která by mohla přes aplikaci Health sledovat naše případy. Nebo kdybyste mohli odeslat tyto informace vašemu doktorovi a ten tak okamžitě věděl základní diagnózu. Bohužel se stále jedná o vzdálenou budoucnost.

Závěr

Takže, máme před  námi chytrý teploměr, který stojí dvakrát tolik, než na co jsme zvyklí a co máme tak rádi. Jeho používání si musíte nacvičit a po celou dobu dělat ty stejné pohyby. Můžeme vám ho upřímně doporučit?

nokia thermo recenze

ANO, velkými písmeny. Jen o pár zařízeních jsme ihned věděli, že jsou opravdu důležitá. Po očkování jsme zrovna prodělali v rodině horečku. Pokud máte děti, víte, o čem mluvíme, pokud nemáte, zajisté si dovedete představit, jaké to je sledovat milovaného, když trpí. Jste nervózní a nemůžete se soustředit. S tímto zařízením se ale ničeho bát nemusíte, protože máte vše potřebné v jediné aplikaci. Jediné, na co musíte myslet, je si udělat poznámku po podání léků. U doktora vám pak stačí vytáhnout telefon a nemusíte informace marně hledat v nejtemnějších zákoutích vašeho mozku. Po tomto testu doporučujeme si ponechat infračervený teploměr jako zálohu, koupit si nový router a jako hlavního pomocníka využívat Nokia Thermo. Pro nás je to jasná volba.

Nokia horečka přichází. Těšte se na test chytré váhy a domovní videokamery.

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.