imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nová funkce správy nabíjení iPadu


Díky poučení z vlastních chyb a problémů, které měl Apple u baterií iPhonu 6 a 6s, se našlo řešení pro uživatele iPadů. Nová funkce zvládne šetřit strukturu Li-iontových baterií, pojďme se podívat, jak vše funguje.

V nedávno vydaném iOS 11.3 jsme našli i funkci Kondice baterie. Umožňuje vám spustit Režim nízké spotřeby, čili snížit výkon zařízení a získat konzistentnější uživatelský zážitek během používání telefonu se starší baterií. Stejně tak můžete režim vypnout, aby CPU jelo na plný výkon nezávisle na stavu baterie.

Když si funkci v zařízení najdete, je aktuálně v betaverzi. Řada uživatelů si dokonce všimla, že u nedávno vyměněných baterií ukazuje systém nereálná čísla ohledně kondice baterie. Změny ohledně správy baterie se dotkly i iPadů, místo výkonu však upravuje stárnutí baterie.

Původem problému je fakt, jak Li-iontové baterie využíváme nějakým způsobem, i když to pro ně není ideální. Například dlouhodobé nabití na 100 %, což není ani zdaleka nutné, jelikož baterie iPadu zvládne kolem deseti hodin. V některých případech však může kvůli nevhodnému chování baterka hodně rychle ztratit kondici.

Nová správa nabíjení iPadu problém řeší. Zatímco se Apple snaží v případě MacBooků šetřit baterii pomocí cirkulace energie mezi jednotlivými články, nová funkce iPadů omezuje maximální kapacitu nabíjení. To znamená, že i když budete mít iPad neustále zapojený do nabíječky, neumožní vám zařízení nabít do 100 % kapacity.

Musíme také dodat, že se vám pozmění i indikátor nabití baterie – nebude ukazovat skutečné procentuální nabití, ale procentuální nabití z omezené hodnoty. Jestliže tak máte svůj tablet od Applu neustále zapojený do nabíječky, rozhodně doporučujeme aktualizaci na iOS 10.3. Své baterii ušetříte pěkných pár měsíců života.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!