imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nová generace AirPods je na cestě


V databázi jednoho z úřadů se objevil nový neznámý model, který nám prozradil více o vlastnostech nadcházející generace sluchátek.

Když se bavíme o únicích, oficiální dokumenty z úřadů jsou pravidelně tím nejvěrohodnějším zdrojem informací. Apple se jim nemůže vyhnout a dost podrobně informují o průběhu vývoje a plánů na pozadí.

To se stalo i u nové verze AirPods. Na jejich příchod (spolu s AirPower) čekáme od minulého roku. Firma o nich od té doby prakticky nemluvila. Máme jen zprávu, že budou mít pouzdro s bezdrátovým nabíjením. Nyní nám dokumenty u Bluetooth Special Interest Group prozradily víc.

Nové AirPods budou mít hardwarové označení REV1.1 (současná verze má REV1.0) a v databázi se objevily dva modely, A2031 a A2032. Může jít ale jen o označení levého a pravého sluchátka, jelikož jde o dvě různá zařízení s Bluetooth. Ukázalo se rovněž, že vše bude fungovat pomocí Bluetooth 5.0.

Spekulace o AirPods toho moc neříkaly. Vše, co jsme očekávali, byl díky pokročilejšímu čipu příchod funkce Hey Siri. Víme o zmíněném bezdrátovém nabíjení, jež by mohlo mít trochu jinou formu než dosavadní verze. Funkce Hey Siri byla mimochodem i součástí intra zářijové keynote.

Nevíme zatím nic o konkrétním datu vydání, ale přepokládáme, že už dlouho čekat nebudeme. Dokumentace je z počátku listopadu. U aktuální generace sluchátek byla podána 20. listopadu, AirPods vyšly 13. prosince. Navíc by spolu se sluchátky mohla dorazit i nabíječka AirPower.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.