imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nová kniha: Tim Cook nabídl Jobsovi játra, on je odmítl.


Na trh přichází další z mnoha knih o Stevu Jobsovi, tentokrát od Brenta Schlendera. Reportéra, který s ním během života vedl několik rozhovorů. 

bros-bw-e1422647301683

Kniha se do prodeje dostane tento měsíc. Nebude to však dříve než 24. března, jak uvádí několik zdrojů. Náhled na webu Amazonu však odkrývá několik stránek z knihy, z nichž se můžeme dozvědět spoustu zajímavostí. Napříkad i to, jak se Tim Cook zachoval, když Steve poprvé onemocněl. Chtěl mu darovat játra, i kvůli tomu, že měli shodné krevní skupiny. Jobs je ale odmítl. K transplantaci došlo až později, v roce 2009.

becomingstevejobsKniha odkrývá také příběh s CEO společnosti Disney, Bobem Iger. Ten předpokládal, že Apple odkoupí Yahoo!, čímž se snadno dostane do sféry vyhledávačů. V této informaci můžeme vidět viditelný kontrast s informacemi uvedenými v biografií od Isaacsona, která vyšla krátce po Jobsově smrti a byla dostupná i u nás v nepříliš povedeném překladu.

Další z informací, která bude v knize zmíněna, je ta, že Steve se o televizi vlastně nikdy nezajímal. Prý Jony Ivovi jednou řekl: Prostě nemám rád televizi. Apple ji už nikdy víc nebude vyrábět.

Když si však Amazon uvědomil, kolik z knihy nabízí v náhledu, okleštil jej později pouze na pár stránek, přičemž celou knihu si budete moci zakoupit až výše zmíněného data. Předobjednat si ji můžete už teď buď na Amazonu za 21,78 nebo přes iTunes, který nabízí elektronickou iBooks verzi  za 14,99 dolarů.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!