imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nová verze Facebook Messengeru nabídne funkci převodu peněz


Nově upravená verze oblíbené aplikace Facebook Messenger, kterou většina z vás zná jako jeden z mnoha komunikátorů na poli aplikací, přijde v nejbližší době se zajímavou novinkou. Půjde o funkci bezhotovostního platebního styku s osobou na druhé straně komunikačního vlákna.

Stějně jako je tomu při klasickém posílání zpráv, souborů nebo smajlíků bude možné poslat svému příteli v dialogu okna chatu peněžní částku. Pokud si tedy naplánujete společnou schůzku a rozhodnete se platit “napůl”, vše půjde ihned, jednodušeji, bez vyndavání pěněz z pěněženky. Historie plateb bude zaznamenávána na stránkách aplikace v Nastavení.

Facebook-coffeeSamotný Facebook zatím spuštění této funkce nepotvrdil ani nevyvrátil. Zakladatel jedné z nejrozšířenější sociální sítě světa Mark Zuckenberg, se již v minulosti zmiňoval o možnosti spuštění možnosti plateb pomocí mobilních zařízení. Zároveň také upozornil, že skutečné spuštění je daleko.

Je také tajenkou, zda (nebo spíše jak), bude Facebook zpěněžovat své funkce. Malá provize ze zaslaných transakcí uskutečněných pomocí Facebook Messengeru je jednou z možných budoucích příjmů amerického gigantu. Vše bude také záležet na tom, jak zareagují další konkurenti na trhu. Nechme se překvapit…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.