imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nová verze watchOS zpřístupní EKG funkci


Samozřejmě tam, kde to místní autority povolily – v tuto chvíli se bavíme pouze o Spojených státech. Až tedy funkce dorazí k nám, nebudeme muset na nic čekat.

Podle interních dokumentů pro trénink zaměstnanců Apple Storu, který se dostal k redaktorům MacRumors, se ve veřejné verzi watchOS 5.1.2 objeví jedna z nejlepších novinek Apple Watch čtvrté generace – spustí se EKG.

Bohužel u nás – stejně jako v naprosté většině světa – jde o vcelku nedůležitou zprávu. Je ale dobré, že jakmile se funkce spustí ve Spojených státech, začnou se konečně objevovat podrobnější informace z testování. Díky tomu si uděláme lepší obrázek o tom, co nás čeká, až se funkce dostane i k nám.

Jak je uvedeno v dokumentu, zaměstnanci Apple Storu mají zákazníky upozorňovat, že funkce EKG nenahrazuje diagnostická zařízení a neměli by prý funkci používat k monitorování svého stavu bez konzultace s lékařem.

Podle dalšího uniklého dokumentu bude watchOS 5.1.2 užitečný i pro modely novější než první série. Zpřístupní se totiž notifikace o neobvyklém rytmu srdce.

Beta verze watchOS 5.1.2 se mezi lidi dostala 7. listopadu, můžeme si tak být jisti, že se k nám dostane veřejná verze do konce roku.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.