imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nová verze watchOS zpřístupní EKG funkci


Samozřejmě tam, kde to místní autority povolily – v tuto chvíli se bavíme pouze o Spojených státech. Až tedy funkce dorazí k nám, nebudeme muset na nic čekat.

Podle interních dokumentů pro trénink zaměstnanců Apple Storu, který se dostal k redaktorům MacRumors, se ve veřejné verzi watchOS 5.1.2 objeví jedna z nejlepších novinek Apple Watch čtvrté generace – spustí se EKG.

Bohužel u nás – stejně jako v naprosté většině světa – jde o vcelku nedůležitou zprávu. Je ale dobré, že jakmile se funkce spustí ve Spojených státech, začnou se konečně objevovat podrobnější informace z testování. Díky tomu si uděláme lepší obrázek o tom, co nás čeká, až se funkce dostane i k nám.

Jak je uvedeno v dokumentu, zaměstnanci Apple Storu mají zákazníky upozorňovat, že funkce EKG nenahrazuje diagnostická zařízení a neměli by prý funkci používat k monitorování svého stavu bez konzultace s lékařem.

Podle dalšího uniklého dokumentu bude watchOS 5.1.2 užitečný i pro modely novější než první série. Zpřístupní se totiž notifikace o neobvyklém rytmu srdce.

Beta verze watchOS 5.1.2 se mezi lidi dostala 7. listopadu, můžeme si tak být jisti, že se k nám dostane veřejná verze do konce roku.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.