imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

airpods

Nové AirPods dorazí brzy


Kromě malé zmínky z minulého roku je kolem příští generace AirPods ticho po pěšině. Respektive bylo, jelikož se šance chopil Mark Gurman a přináší několik detailních informací.

Sluchátka AirPods patří mezi nejoblíbenější příslušenství Applu. Ming-Chi Kuo vypočítal, že se jich během loňského roku prodalo 13-14 milionů kusů. Podle něj se pak bude obdobná tendence opakovat i letos. Celkové prodeje by se mohly dostat až na 26-28 milionů. Analytik Gene Munster dokonce tvrdí, že by mohly AirPods překonat příjmy z Apple Watch.

airpods

Nová generace by udržela zájem o tento produkt. Ihned po Kuovi přinesl nějaké detaily od svého zdroje také Mark Gurman.

Podle něj by měly být AirPods 2 osazeny vlastním bezdrátovým čipem, který by zpracovával hlasový příkaz „Hey Siri“. Osobní asistentku byste tak mohli vyvolat s AirPods stejně jako v případě iPhonů. Nyní je k tomu potřeba na sluchátka poklepat, což sice není nijak složité, ale proč to ještě nezjednodušit.

Gurman zmiňuje také voděodolnost. Sluchátka by tak měla bez úhony přežít stříkající vodu nebo déšť. Pod vodu se s nimi nicméně dle informací ještě nepodíváte. I tak by se mělo jednat o další velký krok ve směru sportovního vybavení, jelikož pot by sluchátkům neměl činit vůbec žádné problémy.

airpods

Vývoj probíhá pod kódovým označením B288 a pracuje na něm tým zodpovědný za vývoj HomePodu. Přesné datum vydání známo není. V březnu ovšem bude sluchátkům 1,5 roku a v září roky 2. Obě data by byla pro vydání druhé generace příhodná. Ty ostatně potvrzuej i zpráva z minulého týdne.

Zdroj: Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!