imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple watch

Nové Apple Watch budou mít zřejmě větší displej a baterii


Alespoň to tvrdí dobře informovaný KGI analytik Ming-Chi Kuo. První hodinky Applu byly uvedeny v září 2014 a od té doby byly představeny 3 (a půl) generace. A možná nadešel pravý čas k další modernizaci.

Je to jako včera, co byly uvedeny Apple Watch, přitom jim budou již 4 roky. Taková událost se nedá oslavit nijak lépe než představením 4. generace. 4 roky jsou v tomto směru dlouhá doba, jen si vezměte, že téměř stejná doba vede od iPhonu 4s k iPhone X.

Design Apple Watch se během těch několika let moc nezměnil. Jediným rozdílem je, že jsou dnešní modely trošku silnější a barva korunky je u 3. generace červená. Ovšem nyní…

apple watch

Ming-Chi Kuo se dostal k novým informacím, se kterými se ihned podělil. Podle něj můžeme v další generaci očekávat spoustu novinek. Ta by měla přijít zhruba za půl roku. Bližší specifikace známy nejsou, můžeme ale nový směr poměrně přesně předpokládat.

První velkou změnou by měl být celkový design. Nevíme, co přesně by to mělo znamenat, ale doufáme, že budou hodinky o něco tenčí, alespoň na úrovni 1. generace. Ani nové barvy nikdy neuškodí. Tajným přáním by pak byl kulatý tvar, na který má Apple patent, to ale moc pravděpodobné není.

Rozhodně se ale dočkáme většího displeje. Podle nejnovějších trendů by toho mohlo být dosaženo tenčími rámečky. Bez změny velikosti šasi by se mohl displej zvětšit až o 15 %. Potřebná technologie existuje, stačí jí jen implementovat. A větší displej by mohl přinést také větší baterii a delší výdrž.

apple watch

Analytik očekává také více funkcí pro zdravotní péči. Jedná se přitom o logický krok, protože finanční růst Applu může záviset právě na Apple Watch a vlastní několik patentů, které může do hodinek implementovat. FDA navíc zjednodušila své procesy a Apple tak může své inovace uplatňovat jednodušeji.

Mezi novinkami by se tak mohl objevit pulzní oxymetr, monitor krevního tlaku, alespoň v podobě řemínku, EKG a neinvazivní monitor obsahu cukru v krvi. Samozřejmě si nemůže být nikdo jistý, zda jsou všechny tyto technologie připraveny na implementaci, můžeme si být ale jistí, že řešení Applu se bude přesností blížit profesionálním zařízením. Měřič tepové frekvence s 97% přesností je více než lákavý.

apple watch

Očekávat bychom měli také novější hardware, s tím se ale u nové generace tak nějak počítá.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!