imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nové Apple Watch na konci roku?


Věřili byste tomu, že chytré hodinky od Applu nakonec nebudou vycházet ve dvouletém cyklu, jak jsme si původně mysleli? Pojďme se podívat na to, co z nepotvrzených informací můžeme o Apple Watch 3 vyčíst.

Nemuseli jsme čekat dlouho na to, aby se vedle pravidelných nepotvrzených zpráv o iPhonu 8 začaly objevovat i ty o hodinkách od stejné společnosti. Čínský deník Economic Daily News (END) se podělil o několik tajných informací. Zaprvé musíme upozornit na to, že nikdo v redakci čínsky neumí, a musíme se tak spoléhat na překlad magazínu DigiTimes. Věřme tomu, že se toho v překladu ztratilo co nejméně, protože se k serveru váže i několik nelichotivých recenzí:

Tento internetový magazín (DigiTimes) se ve světe Apple novinek může chlubit přízviskem „tipni a netref se IT zpravodaj“. Zpravidla takto fungují – zkusí si tipnout budoucí vývoj a buď to funguje, nebo – jako ve většině případů – ne. Když najdeme článek se zdrojem DigiTimes, ani ho nečteme.

Situace se nám tak dost zamotává a na spekulace hází stín. Pojďme se nicméně stejně podívat na to, co bychom se mohli těšit, kdyby se nakonec nepotvrzené informace ukázaly být pravdivými.

01_possible_apple_watch_this_year

Výrobcem třetí řady Apple Watch by se mohla stát společnost jménem Quanta Computer. Jde o stejnou společnost, jež je hlavním dodavatelem i u současných modelů. Hodinky by se mohly na trhu objevit ve třetím kvartálu roku 2017. Spekulace nás zklamaly zejména ve směru inovací, těch bychom se neměli dočkat příliš. Mluví se o větší baterii a lepším výkonu. Podle zdroje by měl vzhled hodinek vypadat stejně, což by pro řadu lidí bylo velké zklamání, jelikož Apple Watch s kruhovým ciferníkem jsou hodně slušné.

Bylo by skoro až zbytečné dělat další sérii jen kvůli zvýšení výdrže a výkonu. Aktuální série je dostatečně rychlá, stejně jako ta úplně původní, a to díky shodnému hardwaru. Díky watchOS3 skutečně nemá žádný z modelů problém s rychlostí. Výdrž baterie už je trochu jiná pohádka, ale upřímně by zvýšení výdrže ze dvou na tři dny mnoha lidem nepomohlo.

02_possible_apple_watch_this_year

Vzhledem k tomu, že je kolem chytrých hodinek od Applu mnohem menší povyk než kolem iPhonů, mohlo by se společnosti lépe skrývat svá tajemství. Je klidně možné, že jsou tyto spekulace jen takovými polopravdami a ve skutečnosti by se hodinky mohly dočkat zlepšení senzorů pro zdraví, ať už by šlo o kterékoliv.

Společnost Quanta Computer tyto informace vyvrátila s tím, že jde o pouhé spekulace.

Zdroje: 9to5mac, MacRumorsDigiTimes

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!