imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

airpower

Nové informace ohledně AirPower


Původně mělo dojít podle Bloombergu k vydání bezdrátové nabíječky AirPower v červnu, kvůli několika technickým potížím si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Bezdrátová nabíječka Applu AirPower byla představena v září a umí nabíjet iPhone, Apple Watch a AirPods zároveň. Respektive měla umět, jelikož o ní až do této doby nebyla řeč. V březnu předpovídaly ty nejdůvěryhodnější zdroje představení AirPods 2 kompatibilní právě s AirPower.

iphone

V rámci vydání druhé generace sluchátek jsme doufali také v nabíječku. Nic z toho se ale nestalo a nevyšly AirPods 2 ani AirPower. O nabíječce od té doby nepadlo ani slovo a málem jsme zapomněli, že dnešní iPhony mohou být nabíjeny také bezdrátově. Podle Marka Gurmana a jeho interních zdrojů mělo dojít k vydání již v červnu. K tomu nicméně nedojde z důvodu technických obtíží.

Zařízení neprošlo testováním a zahřívalo se, a tudíž bylo letní vydání zrušeno. Gurman také tvrdí, že nepůjde o standard Qi, který lze sehnat na Aliexpressu za 5 dolarů. Zařízení by mělo být osazeno zjednodušenou verzí iOS a komunikace mezi AirPower a nabíjeným zařízením bude neustálá. Systém se bude starat o zdroj energie a také správu elektrických obvodů.

airpower

Apple se zřejmě chystá svůj ekosystém kompletně zbavit kabelů. Prvním krokem byl sluchátkový jack, druhým by mohl být nabíjecí konektor. Stále se nicméně jedná o poměrně vzdálenou budoucnost a vytvořit opravdu kvalitní nabíjecí podložku je zřejmě daleko komplikovanější, než si inženýři Applu představovali.

Vydání AirPower se tedy odkládá a počkat si budeme muset zřejmě až do září. Nabíječka bude kompatibilní s iPhonem X, iPhonem 8, Apple Watch Series 3 a AirPods 2, jejichž obal bude spojení s nabíječkou podporovat a bude nutné si ho dokoupit zvlášť. Dobrou zprávou je, že přístup k nabíječce dostanou také výrobci třetích stran a AirPower si tak budou moci užít všichni uživatelé.

Zdroj: Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.