imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nové iPhony by stále měly mít Lightning konektor


A 5W adaptér. I když je to překvapivé, tak informace blogu Mac Otakara ohledně nabíjení iPhonů pro letošní rok mohou být pravdivé. Co stojí za rozhodnutím Applu?

Spekulace o přechodu na USB-C se začaly objevovat ještě před příchodem iPhonu X. Pokračovaly i před vydáním iPhonů pro rok 2018. Měli jsme delší článek o tom, co by přechod mohl znamenat pro Apple a pro uživatele. Ani v roce 2017, ani v roce 2018 iPhone s USB-C nepřišel.

iPady Pro se však této velké změny dočkaly. Po přechodu iPadů na USB-C se staly iPhony posledním bojovníkem za Lightning. Proto (spolu s problémy s kompatibilitou příslušenství) jsou informace ohledně použití Lightningu logické. Namísto původního 5W USB-A adaptéru by však byl připojen 12W USB-C adaptér.

Šlo by o perfektní kompromis. Ukončilo by to problém s kompatibilitou mezi nejnovějšími MacBooky a iPhony. Navíc bychom konečně měli rychlé nabíjení, které se u iPhonu objevilo více než rok a půl dozadu, ale nikdy nebyla odpovídající nabíječka v originálním balení.

Podle nejnovější zprávy Mac Otakara se však nic z výše vypsaného nestane. Vše má dle jejich informací zůstat při starém.

Nebude tu ani iPhone s USB-C, ani 12W USB-C adaptér s Lightning->USB-C kabelem. Než začnete říkat, že jde jen o spekulace, musíme připomenou velmi dobrou přesnost zákulisních informací tohoto blogu. Pochopitelně to neznamená, že se teď nemohou mýlit…

Otázka je jasná: „Proč se Apple rozhodnul takhle?“ Existuje několik možných důvodů. Zaprvé jde o skvělý zdroj příjmů. Příslušenství s Lightningem a program MFi přinášejí hodně peněz. Navíc je Lightning konektor teční, což může být v dalších letech důležitý aspekt. Přechod na USB-C by mohl způsobit, že další iPhone naroste na šířce. Dokud bude ve firmě Jony Ive, je něco podobného nereálné.

Přestože by zachování Lightningu bylo pochopitelné, nepřibalení 12W USB-C adaptéru je něco, co absolutně nepochopíme…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.