imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nové iPhony by stále měly mít Lightning konektor


A 5W adaptér. I když je to překvapivé, tak informace blogu Mac Otakara ohledně nabíjení iPhonů pro letošní rok mohou být pravdivé. Co stojí za rozhodnutím Applu?

Spekulace o přechodu na USB-C se začaly objevovat ještě před příchodem iPhonu X. Pokračovaly i před vydáním iPhonů pro rok 2018. Měli jsme delší článek o tom, co by přechod mohl znamenat pro Apple a pro uživatele. Ani v roce 2017, ani v roce 2018 iPhone s USB-C nepřišel.

iPady Pro se však této velké změny dočkaly. Po přechodu iPadů na USB-C se staly iPhony posledním bojovníkem za Lightning. Proto (spolu s problémy s kompatibilitou příslušenství) jsou informace ohledně použití Lightningu logické. Namísto původního 5W USB-A adaptéru by však byl připojen 12W USB-C adaptér.

Šlo by o perfektní kompromis. Ukončilo by to problém s kompatibilitou mezi nejnovějšími MacBooky a iPhony. Navíc bychom konečně měli rychlé nabíjení, které se u iPhonu objevilo více než rok a půl dozadu, ale nikdy nebyla odpovídající nabíječka v originálním balení.

Podle nejnovější zprávy Mac Otakara se však nic z výše vypsaného nestane. Vše má dle jejich informací zůstat při starém.

Nebude tu ani iPhone s USB-C, ani 12W USB-C adaptér s Lightning->USB-C kabelem. Než začnete říkat, že jde jen o spekulace, musíme připomenou velmi dobrou přesnost zákulisních informací tohoto blogu. Pochopitelně to neznamená, že se teď nemohou mýlit…

Otázka je jasná: „Proč se Apple rozhodnul takhle?“ Existuje několik možných důvodů. Zaprvé jde o skvělý zdroj příjmů. Příslušenství s Lightningem a program MFi přinášejí hodně peněz. Navíc je Lightning konektor teční, což může být v dalších letech důležitý aspekt. Přechod na USB-C by mohl způsobit, že další iPhone naroste na šířce. Dokud bude ve firmě Jony Ive, je něco podobného nereálné.

Přestože by zachování Lightningu bylo pochopitelné, nepřibalení 12W USB-C adaptéru je něco, co absolutně nepochopíme…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!