imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nové iPhony možná získají podporu Apple Pencil


Hned dva nezávislé zdroje informovaly o tom, že nové vlajkové lodi možná dorazí s podporou Apple Pencil. Mohlo by se to skutečně stát, nebo vše zůstane jen bláznivým snem uživatelů?

Nejdřív o možnosti rozšíření podpory Apple Pencil pro iPhony promluvily Economic Daily News, pak se ale přidala tchajwanská analytická společnost TrendForce. Musíme ale jedním dechem dodat, že nejde o zrovna nejvěrohodnější zdroje na trhu, je tu tedy pravděpodobnost mylné informace. Článkem tedy procházejte s tímto vědomím.

Hlavním bodem zpráv je to, že by oba modely nové generace iPhonu X (jak menší, tak větší varianta) měly dostat podporu Apple Pencil. Zároveň se dá ze informací vyvodit, že levnější 6,1“ varianta pravděpodobně podporu nedostane, zde bude jedním z hlavních cílů optimalizace ceny.

Nevíme, jestli jde o podporu aktuálního (podle našeho názoru příliš velkého) pera, nebo nějakého novějšího modelu. V listopadu Apple Pencil oslaví třetí narozeniny, takže je nejvyšší čas na nový model, podpora iPhonu by pak mohla jít ruku v ruce.

Je ale stejně dobře možné, že společnost pro iPhony vytvoří speciální pero, stejně jako v případě Logitechu Crayon pro iPady šesté generace.

Nesmíme ale zapomínat ani na to, že v roce 2007 Steve Jobs prohlásil, že nikdo stylus nechce. Od té doby ale iPhone narostl z 3,5“ na 5,8“, letos navíc pravděpodobně dorazí i 6,5“ model. Apple Pencil by tak dávala větší smysl než kdy dříve.

Zdroj: MacRumors 1, 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.