imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nové iPhony možná získají podporu Apple Pencil


Hned dva nezávislé zdroje informovaly o tom, že nové vlajkové lodi možná dorazí s podporou Apple Pencil. Mohlo by se to skutečně stát, nebo vše zůstane jen bláznivým snem uživatelů?

Nejdřív o možnosti rozšíření podpory Apple Pencil pro iPhony promluvily Economic Daily News, pak se ale přidala tchajwanská analytická společnost TrendForce. Musíme ale jedním dechem dodat, že nejde o zrovna nejvěrohodnější zdroje na trhu, je tu tedy pravděpodobnost mylné informace. Článkem tedy procházejte s tímto vědomím.

Hlavním bodem zpráv je to, že by oba modely nové generace iPhonu X (jak menší, tak větší varianta) měly dostat podporu Apple Pencil. Zároveň se dá ze informací vyvodit, že levnější 6,1“ varianta pravděpodobně podporu nedostane, zde bude jedním z hlavních cílů optimalizace ceny.

Nevíme, jestli jde o podporu aktuálního (podle našeho názoru příliš velkého) pera, nebo nějakého novějšího modelu. V listopadu Apple Pencil oslaví třetí narozeniny, takže je nejvyšší čas na nový model, podpora iPhonu by pak mohla jít ruku v ruce.

Je ale stejně dobře možné, že společnost pro iPhony vytvoří speciální pero, stejně jako v případě Logitechu Crayon pro iPady šesté generace.

Nesmíme ale zapomínat ani na to, že v roce 2007 Steve Jobs prohlásil, že nikdo stylus nechce. Od té doby ale iPhone narostl z 3,5“ na 5,8“, letos navíc pravděpodobně dorazí i 6,5“ model. Apple Pencil by tak dávala větší smysl než kdy dříve.

Zdroj: MacRumors 1, 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!