imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nové iPhony se možná dočkají rychlejšího a efektivnějšího bezdrátového nabíjení


Podle China Times přejde Apple u svých iPhonů na novou technologii cívek, jež umožní rychlejší a efektivnější využití bezdrátového nabíjení.

Přestože iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus již mají funkci bezdrátového nabíjení, jen pár procent uživatelů toho využívá.

Věříme, že jsou pro to tři důvody: 1) lidi technologie nezajímá, 2) Apple uživatelům dodnes dluží AirPower – nabíječku pro bezdrátové nabíjení, jež umožní nabíjet až tři zařízení najednou, 3) bezdrátové nabíjení není rychlejší než to standardní. Vedle pohodlnosti tak nemá žádné další výhody, navíc je řešení dražší.

Nová technologie by však současné nastavení mohla změnit, dočkat bychom se mohli již tento rok. Nejde o žádnou převratnou novinku, Apple ji však v iPhonech nepoužívá. Jak China Times informují, Apple nahradí používaný materiál cívek v iPhonech z FPC na měď.

FPC se skládá z feritu a polymeru, může být velice tenký, ale má vysoký odpor. Minimálně je tedy větší než u mědi, u které je však potřeba o něco tlustší cívka. Oba materiály mají vlastnosti pro elektromagnetickou indukci, u druhé možnosti však dosahujeme na rychlejší a efektivnější nabíjení.

Jestliže jsou tak informace pravdivé, letos by mohl dorazit alespoň jeden iPhone s měděnou cívkou. Bezdrátové nabíjení by díky tomu získalo zase o něco více smyslu. Zejména ve chvíli, kdy skutečně dorazí AirPower…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.