imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nové statistiky App Storu


App Store 10. července oslaví desáté narozeniny. Aby Apple oslavy podpořil, rozhodl se zveřejnit zajímavá čísla ohledně digitálního obchodu.

Nebudeme se pouštět do tak vášnivého úvodu, jaký pro nás připravil Apple, když napsal, že: „App Store odstartoval kulturní, sociální a ekonomický fenomén, jenž lidem změnil způsob života, hraní, poznávání, cestování a mnoha dalšího.“ Je ale nutné uznat, že měl App Store obrovský dopad na to, jak dnes uživatelé své smartphony používají.

Výše zmíněné se Apple pokusil dokázat čísly:

  • ResearchKit a CareKit, dva zdravotní softwarové nástroje Applu pro doktory a výzkum (pro testování mimo jiných fyzioterapie, Parkinsonovy choroby a autismu), jsou používány více než 500 doktory a vědci. Testování se dodnes zúčastnilo přes 3 miliony lidí.
  • V obchodě nalezneme celkem 28 tisíc aplikací s možností předplatného, uživatelé letos předpláceli své služby o 95 % více než loni.
  • Nejoblíbenějšími zástupci z výše jmenovaných jsou Netflix a jeho čínský rival iQIYI.
  • Příběhy v záložce Dnes přečetl více než milion uživatelů (musíme však dodat, že to není tolik, vzhledem k tomu, že obchod každý týden navštíví 500 milionů návštěvníků).
I když se můžeme dohadovat o tom, nakolik je tento fenomén zdravý…

Více informací naleznete v oficiální tiskové zprávě App Storu. Desáté výročí nesleduje jen společnost samotná, ale i další subjekty. Firma App Annie například vytvořila krásné retrospektivní shrnutí nejpopulárnějších aplikací na App Storu za posledních 10 let.

Zdroj: The Verge, Apple Newsroom

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.