imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

portrait lightning

Nové video vychvalující Portrait Lighting


Apple nadále opěvuje fotografické schopnosti iPhonu a kampaň jede na plné obrátky. Nyní se do světla reflektorů dostává Portrait Lightning.

Exkluzivní funkce iPhonu 8 Plus a iPhonu X stojí vážně za to. Apple se jejímu vývoji a také propagaci věnuje opravdu pečlivě. Vytvořil „jak se to dělá“ video a navíc si najal profesionální umělce pro opravdové zvýraznění schopností funkce.

Podle Applu se algoritmus Portrait Lighting módu snaží najít světlo, které bude nejlépe odpovídat charakteristikám lidského obličeje a podle toho vytvoří několik různých efektů jako například: Natural Light, Studio Light, Contour Light, Stage Light a Stage Light Mono.

Nové 38sekundové video nese název „Studio ve vaší kapse“. Neočekávejte nic úchvatného, jelikož se video nesnaží vyhrát žádnou filmovou cenu. Jeho poselství je jednoduché: dokonce i průměrné a nudné selfie dokáže být oživeno Portrait Lighting módem, který nahrazuje kompletní profesionální studio.

Ve videu má hlavní roli dívka pořizující selfie na nádraží. Při fotografování se za ní objeví fotografický deštník (=osvětlení jako ve studiu). Nejdříve nechápe, co se děje, ovšem po několika dalších deštnících a reflektorech začne pořizovat celou řadu různých selfies. Střih, jméno funkce a logo Applu.

Jednoduché, ale funkční…

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.