imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Noví uživatelé jsou iPhonem X uchváceni, tvrdí Strategy Analytics


Podle šetření Strategy Analytics, jedné z nejspolehlivějších společností pro průzkum trhů, jsou čtyři z pěti bývalých uživatelů Samsungu spokojeni s iPhonem X. Jediným důvodem k nespokojenosti je cena.

Nemůžeme oponovat tomu, že Apple dal na iPhone X skutečně odvážnou cenovku. Přestože výběr iPhonů neustále roste, jestliže chcete nejnovější vlajkovou loď společnosti, musíte sáhnout hluboko do peněženky. Není tak divu, že cena byla hlavní nepříjemnou informací příchodu iPhonu X.

Pro Apple jde o skvělou zprávu, stejně tak uklidňuje i zákazníky. Jestliže totiž člověk plánuje nákup iPhonu, přičemž s ním dosud nemá zkušenosti, je tu na zvážení pouze jediný faktor – cena. Nejlepší zařízení na trhu pochopitelně vždy stojí více, i když jde stále jen o telefony.

To je také důvod, proč firma může prodávat svá zařízení za tak odvážné ceny. Nebavíme se přitom jen o smartphonu, iPhonem můžete nahradit i svůj tablet, fotoaparát, herní konzoli, v některých případech dokonce i počítač. Když Samsung uviděl vývoj na trhu, rozhodl se své nejnovější modely nacenit stejně.

A co dělá uživatelům největší radost? Když Apple něco udělá správně. Podle respondentů průzkumu Strategy Analytics se ukázalo, že čtyři z pěti bývalých uživatelů Samsungu (konkrétní zařízení nebyla uvedena) jsou z iPhonu X nadšení. Šetření nezkoumalo míru konverze, každopádně z odpovědí je vidět i druhá strana – přecházející z iPhonu na Galaxy S8 jsou nespokojenější.

Neradi bychom z výsledků dělali nějaké větší závěry, data jsou však zajímavá. A jasně se ukazuje, že bývalí uživatelé zařízení od Samsungu jsou z iPhonu X nadšeni. Sami se na konkrétní čísla můžete podívat na oficiálních stránkách Strategy Analytics.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.