imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nový 9,7“ iPad je skutečně levný


Exkurze Applu je za námi, a přestože se z předchozích spekulací objevil pouze jeden nový produkt, celá akce byla nabitá zajímavými informacemi. V tomto článku naleznete veškeré informace, které o novém iPadu potřebujete vědět.

Apple Event se odehrál v Chicagu, podle očekávání se nesl v duchu vzdělávání. Apple představil nový software, který přináší inovativní řešení jak pro studenty, tak učitele. Teď se však této části akce věnovat nebudeme. Zaprvé víme jen to, co jsme vám popisovali v přímém přenosu, zadruhé pak nevíme, jestli se vůbec veškeré představené novinky objeví v České republice.

Nový iPad se nicméně také týká studentů, přesto se může stát vhodnou volbou i pro další publikum. V podstatě jde o letošní verzi iPadu 2017 s několika zásadními změnami. Pojďme začít tou největší novinkou – podporou Apple Pencil. Do dnešní akce šlo o privilegium iPadů Pro, které se pohybují na zcela jiné cenové úrovni. Apple Pencil je vedle AirPods, Apple Watch a HomePodu jedním z příslušenství, jež nás na první pohled nadchlo. Je skvělé, že se dostane i k zařízením nižší třídy.

K ceně: nový iPad je levnější než jeho předchůdci, začínat bude na 8990 Kč. Jde tak o cenu přívětivou nejen pro studenty. Navíc můžeme připojit informaci, že budou nově podporovány i levnější stylusy od výrobců třetích stran. Levně tak vlastně dostaneme kompletní iPad Pro „mini“. Apple přímo na své akci představil stylus Logitech Crayon za 49 dolarů. Vedle toho ukázal i klávesnici (Smart Keyboard není s tímto iPadem kompatibilní).

Když se dostaneme ke specifikacím, iPad 2018 má 9,7“ displej o rozlišení 2048×1536 pixelů. Dostáváme tak stejné PPI (264) jako u větších verzí. Uvnitř tepe čip A10 Fusion (který známe z iPhonu 7), nechybí ani 8Mpx zadní a 1,2Mpx přední kamerka, Bluetooth 4.2, Touch ID a řada dalších věcí. Baterka přitom vydrží krásných 10 hodin!

To je zatím vše, co víme. Jakmile se objeví první informace z testování, okamžitě vám dáme vědět. Vypadá to, že se spekulanti trefili – logo Applu z pozvánky skutečně naznačovalo, že v jedné z hlavních roli uvidíme Apple Pencil. Nešlo však o představení druhé generace. Než se k nám dostanou první recenze, podívejme se na první videa ze zkoušení reálného produktu a obvyklé PR informace od Applu.

Vyrovná se počítači. A nic se mu nevyrovná.

Jak by vypadal počítač, kdybychom ho vynalezli dneska? Byl by tak výkonný, aby zvládl jakoukoli úlohu. Tak mobilní, aby se dal vzít všude. A tak intuitivní, že by šel ovládat jakýmkoli způsobem – dotykem, klávesnicí, klidně i tužkou.1 Dá se říct, že by to vlastně nebyl „počítač“. Byl by to nový iPad.

Čip A10 Fusion. Zkonstruovaný pro výkon.

64bitová architektura. Čtyřjádrové řešení. Přes 3,3 miliardy tranzistorů. Lidsky řečeno: iPad je neskutečně rychlý. Což se hodí, když chceš střihat 4K video, hrát graficky náročné hry nebo se ponořit do rozšířené reality.

Snadný multitasking. Usnadní ti práci.

iPad má dost výkonu na to, aby utáhl několik aplikací najednou. Můžeš chystat podnikatelský plán, zároveň si k němu hledat informace na webu a debatovat s kolegou na FaceTimu. Zní to složitě, ale jde to snadno.

Ponoř se do rozšířené reality.

Rozšířená realita (AR) je nová technologie, která začleňuje virtuální objekty do reálného světa. Všechny prvky iPadu – od displeje přes výpočetní výkon a kamery až po pohybové senzory – přispívají k tomu, aby na něm byly AR aplikace ještě fantastičtější než dřív.

Aplikace pro rozšířenou realitu od základu proměňují tvoje možnosti. Uč se ve třídě i mimo ni. Řeš všední problémy. Ponoř se do zábavy a her. Možnosti rozšířené reality na iPadu jsou nekonečné.

Apple Pencil. Vymysli to. Zapiš si to.

iPad je od začátku daleko všestrannější než papír. Teď se na něm vyjádříš stejně přirozeně. Zapisuj si poznámky, maluj vodovkami nebo podepiš smlouvu. Jde to s bezprostřední odezvou a přesností do posledního pixelu. Apple Pencil se drží stejně přirozeně jako tužka, ale uděláš s ním daleko víc.

Dva skvělé fotoaparáty, které umí víc než jen skvělé fotky.

Předním a zadním fotoaparátem iPadu uděláš nejen pěkné fotky a krásná videa. Využiješ je i na skenování dokumentů, videohovory na FaceTimu nebo třeba projektování interiéru v rozšířené realitě.

Připoj jakoukoli Bluetooth klávesnici a piš.

Potřebuješ se dát do psaní seminárky, e‑mailu nebo scénáře? iPad má intuitivní klávesnici na obrazovce. Je ale kompatibilní i s nejrůznějšími Bluetooth klávesnicemi.

Nabitý šikovnými výchozími aplikacemi.

Nahraj skladbu v GarageBandu, nachystej si přesvědčivou prezentaci v Keynotu, natoč a sestřihej krátký film v iMovie. Na iPadu máš kolekci aplikací Apple, ve kterých můžeš začít tvořit hned, jak ho vybalíš z krabice.

Přes milión aplikací pro iPad. A bezpočet možností pro tebe.

Každá z 1,3 miliónu aplikací pro iPad je navržená pro jeho velký displej. Najdeš si aplikace na cokoli, co chceš dělat – focení, kreslení i práci. Stačí otevřít App Store. Naši redaktoři v něm vybírají aplikace, které nejvíc stojí za pozornost.

Tenký, lehký, odolný. Ve třech neodolatelných barvách.

iPad váží míň než půl kila a je 7,5 mm tenký, takže ho můžeš brát všude s sebou. Jeho odolná konstrukce to vydrží. A jak je přenosný, tak je pěkný. Je jen na tobě, jestli se ti víc líbí ve stříbrné, vesmírně šedé, nebo nové zlaté.

Wi-Fi a 4G LTE. Připojíš se všude.

iPad podporuje Wi‑Fi s rychlostí až 866 Mb/s a 4G LTE s rychlostí až 300 Mb/s. S Apple SIM se dokáže připojit k mobilním datovým sítím ve více než 180 zemích a oblastech.2 Takže se můžeš cestou do práce dívat na svůj oblíbený seriál, vyřídit u kafe e‑maily nebo se rovnou z dovolené pochlubit fotkami.

10 hodin na jedno nabití.

iPad vydrží na baterii celý den. Takže máš víc času na prohlížení webu, psaní, kreslení, práci, nákupy a cokoli jiného, co potřebuješ.

Měj všechny svoje věci v bezpečí, uspořádané a stále po ruce.

Na iCloudu máš fotky, soubory i poznámky zabezpečené a přístupné ze všech svých zařízení. A v aplikaci Soubory jsou pohromadě všechny tvé soubory včetně těch, co máš uložené na cloudových službách jako Google Drive, OneDrive nebo Box.

Přejeď, klepni, zvětšuj. Jednoduše.

iPad je navržený tak, aby se choval naprosto přirozeně. I když ho vezmeš do ruky poprvé. Na nádherném 9,7palcovém Retina displeji můžeš prohlížet fotky, upravovat dokumenty i organizovat soubory snadnými Multi-Touch gesty.

Dock. Zkratka k tvým oblíbeným aplikacím.

V iOS 11 je nový Dock pořád po ruce. Stačí přejet od spodního okraje obrazovky. Když se nemusíš vracet na plochu, je přeskakování mezi aplikacemi dokonale snadné. Ty nejoblíbenější si do Docku přidáš. A bleskově je z něj otevřeš, když chceš pracovat v multitaskingu.

Přetáhni cokoli kamkoli.

Přetahování navržené pro Multi-Touch prostředí umožňuje snadno prstem přesouvat bloky textu, obrázky a soubory mezi aplikacemi. Přidej do dokumentu fotku, aby zaujal. Nebo vlož přílohu do e‑mailu. Když potřebuješ přesunout několik položek najednou, stačí jen párkrát klepnout prstem.

Retina displej. Stejně krásný jako funkční.

Na 9,7palcovém Retina displeji tě pohltí všechno, co se na iPadu dá dělat. Ať sepisuješ obchodní plán, nebo maluješ mistrovské dílo, velkorysého displeje s krásným obrazem je radost se dotýkat. A o to přesně jde.

Bezpečně odemykej pomocí Touch ID.

Touch ID umožňuje odemykat iPad snadno a bezpečně. Stačí přiložit prst na snímač Touch ID.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.