imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nový iPad Pro by mohl překonat naše očekávání


Stačí jen, aby se informace od našeho kódového mága potvrdily. Guilherme Rambo říká, že v iPadu nebude žádný ostrůvek pro senzory, Face ID bude fungovat i v horizontální poloze, přítomen bude USB-C konektor s podporou 4K HDR externího monitoru a pravděpodobná je i Apple Pencil ve stylu AirPods. Wow!

Už je to nějaká doba, kdy jsme doufali, že budou zákulisní informace od takto věrohodného zdroje pravdivé. Jestliže se potvrdí informace Guilherma Ramba, pak podzimní iPad Pro jasně překoná naše původní očekávání.

1. Žádný ostrůvek

Můžeme brát za prakticky jasné, že nadcházející iPad bude následovat současný trend společnosti, čili tenčí rámečky, OLED panel a absenci tlačítka Home. Podle Ramba by však rámečky mohly být dostatečně široké na to, aby se do nich vešly všechny potřebné senzory pro Face ID. Na displeji by tak nemusel figurovat speciální výřez.

2. Face ID v horizontálním režimu

Jednou věcí je rozloučit se u iPadu s tlačítkem Home a Touch ID. Něco jiného ale je, když lidé velmi často používají tablet tzv. landscape režimu. U předchozích spekulací se tak nabízela otázka, jak bude Face ID fungovat, když současná verze zvládá identifikovat majitele pouze v režimu na výšku. Nyní vše nasvědčuje tomu, že Face ID na novém iPadu Pro zvládne identifikaci z různých poloh. Možná na to bude potřeba více senzorů, ale to uvidíme podle technických specifikací.

3. Uvítejme externí displeje

Rambo také potvrdil, že s novým iPadem začne přechod na USB-C. A to není vše! Zmínil rovněž, že nový konektor umožní k iPadu připojovat externí monitory, obraz by pak vysílal až ve 4K HDR. Super!

4. AirPencil

Na obzoru se objevuje i nová Apple Pencil, jež by měla dorazit s nadcházejícím iPadem. Trikem by mohla být NFC technologie. Díky ní by mělo stačit přiblížit Pencil k iPadu, stisknout Připojit, a je to.

5. Nový magnetický konektor

V neposlední řadě tu pak máme magnetický konektor pro připojení různého příslušenství – něco jako Smart Keyboard. Jestliže jsou všechny informace pravdivé, možná dorazí i další příslušenství přímo od Applu.

Nemůžeme potvrdit příchod nebo datum nového zařízení. Věříme však, že se dočkáme na konci října. Ideálně na velkém eventu, kde se kromě iPadu Pro představí i nový Mac. Úplně nejlepší by pak bylo, pokud by se potvrdily informace výše…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!