imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nový update iMovie přidává podporu Force Touch trackpad


Apple před pár dny aktualizoval své iMovie pro Mac, které přináší několik nových funkcí a vylepšení, ale mimo jiné potichu přidává i podporu nového trackpadu Force Touch. Ten je bohužel zatím dostupný pouze v novém 12″ MacBooku a vylepšení 13″ Retina verze MacBooku Pro.

iMovie_Mac_screenshot

Filmový editor Alex Gollner upozornil na tuto funkci na stránkách podpory Apple, přičemž říká, že vylepšení mu umožňuje vykonávat některé kroky dokonce bez shlédnutí na obrazovku. Tuto funkci považuje za budoucnost aplikací a zařízení od Apple.

“Když natáhnete video na jeho maximální délku, dostanete zpětnou vazbu, že jste se dostali na konec klipu.”

Aktualizaci iMovie pro Mac provedete klasicky přes Mac App Store a jeho složku Updates. Pokud jste si ještě tento program nenainstalovali a chcete využívat jeho nejnovější funkce, můžete tak učinit přes tento odkaz.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.