imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

S novým iOS bude přihlašování ještě jednodušší


Redaktoři 9to5Mac objevili funkci, kterou nalezneme ve zdrojovém kódu aktuální vývojářské verze iOS 11.3. Jakmile bude spuštěna, proces přihlašování bude zase o něco snazší.

Apple vytvořil skvělou funkci jménem Single Sign-On (SSO) již před dvěma lety, uvedl ji pak v tvOS 10. Hlavní výhodou je to, že jakmile jste přihlášeni s iPhonem, iPadem, iPodem touch nebo Apple TV ke svému poskytovateli připojení, budete stejně tak přihlášeni ke všem jejich aplikacím. Nemusíte se zde potom starat o žádná uživatelská jména nebo hesla. Něco podobného by pak mohlo brzy dorazit i do iOS, čímž by vzniklo univerzální řešení pro více uživatelů.

Tým 9to5Mac hledá další a další nové funkce v kódu iOS 11.3 už od první bety. Našli tak speciální sekci s názvem SecureChannel.

Doteď funkce nebyly oficiálně spuštěny, můžeme tak jen odhadovat, co přesně umí. Vypadá to však, že se budou týkat právě obecného přihlašování. Uživatelé mohou používat svá Apple ID pro přihlášení na různé weby.

Navíc tak budou moci učinit pomocí QR kódů, což je ideální kombinace s příchodem QR čtečky do nativní aplikace fotoaparátu. Zpravodajskému serveru se podařilo funkci i spustit, můžeme se tak podívat na to, jak funkce bude vypadat.

Zatím nemáme informace o přesném datu vydání, případně o záměru Applu, co s novou funkcí přesně zamýšlí.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.