imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nyní můžete WhatsApp zamknout biometrickou autentizací


Pokud budete chtít, můžete si díky nejnovější aktualizaci aplikaci zamknout pomocí Face ID nebo Touch ID.

Mezi nástroji pro komunikaci od Facebooku (Facebook Messenger, Instagram messages a WhatsApp) je ten poslední zdaleka nejbezpečnější. Veškerá komunikace má totiž end-to-end šifrování, pouze odesílatel a příjemce si tak zprávu přečtou. Nejnovější aktualizace pak bezpečnost ještě prohlubuje.

Od teď můžete pro přístup do aplikace používat biometrické autentizace. V praxi to znamená, že pokud funkci zapnete, aplikace se otevře jen ve chvíli, kdy byl telefon odemknut pomocí Face ID nebo Touch ID.

Stačí tak v App Storu nainstalovat aktualizaci na verzi 2.19.20, následně jít do nastavení a v záložce účtu/soukromí zapnout funkci. Je důležité podotknout, že i pokud funkci zapnete, zprávy půjde dále přečíst na zamknuté obrazovce. Pokud vám to vadí, můžete jít do nastavení telefonu, kde v záložce Notifications > Show Previews přepnete ze základního Always na jinou možnost.

Je také zajímavým faktem, že vzhledem k dalším bezpečnostním opatřením bude zase o něco zamotanější propojení propojení všech aplikací pro zprávy od Facebooku. Ostatní totiž nemají ani zdaleka tolik dobrých funkcí, jako má právě WhatsApp.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.