imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

O jeden adaptér pro nové iPhony méně


Ne že bychom ho nepotřebovali, akorát ho Apple nepřikládá do balení nových iPhonů. Možná už víte, o kterém adaptéru je řeč…

Ačkoliv to nebylo nijak zdůrazněno, středeční Keynote odhalila jednu očekávanou, ale i tak šokující změnu u iPhonů.

V září 2016 se Apple konečně zbavil klasického jacku a vyhlásil bezdrátovou budoucnost. Pro většinu lidí šlo o šokující zprávu, jelikož se jednalo o nevinný a dobře fungující konektor.

Tento krok se zpětně ukázal jako správný a spoustu konkurenčních výrobců se rozhodlo stejně a uvolnili tak trochu vnitřního prostoru (rozhodli se tak dokonce i ti, kteří se původně Applu za tento krok vysmívali, že Google…). Většina z nás nakonec přiznala, že se bez 3,5mm jacku žít dá.

Abychom ale situaci plně akceptovali, potřebovali jsme v balení náhražku v podobě adaptéru Lightning-jack.

Ti, kteří tedy neposlouchali hudbu bezdrátově, mohli nadále fungovat s menším kompromisem. Zbytek nějaký kabel navíc vůbec nezajímal. Apple uživatelům poskytl dva roky na aklimatizaci a nyní přichází s tvrdou bezdrátovou budoucností:

Balení nových iPhonů nebude zahrnovat 3,5mm Lightning adaptér.

Budeš nám chybět.😭

Dalo se očekávat, že tento moment dřív nebo později přijde. Když už je ale tady, úsměv na našich tvářích je krapet neupřímný.

A co vy? Už jste na jack zapomněli, nebo ho ještě používáte?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.