imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Objevily se bizarní koncepty zahnutého iPhonu


S rendery Martina Hájka jste se již na iMagazínu mohli setkat. Designer perfektně zachycuje aktuální trendy a rychle vytváří koncepty na základě spekulací kolem Applu. Tentokrát nám ukazuje svou představu zahnutého iPhonu.

Gurmanovy informace jsou zatím čerstvé, Martin Hájek však již stihl vytvořit několik konceptů na téma zahnutého iPhonu.

Zákulisní zdroje Marka Gurmana naznačují, že se v roce 2021 chystají obrovské změny. Bavíme se přitom jak o funkcích, tak designu. Časově by to vycházelo, jelikož bude v té době iPhone X slavit čtyři roky svého designu, a právě po takovém období přichází na řadu zásadní designové změny.

Nejnáročnější je představení si samotného šasi. Podle Gurmana pracuje Apple na zařízení zahnutém do písmene C, zahnutí je přitom na dlouhé straně telefonu. Displej by nebyl zahnutý kolem hran tak, jak to známe ze současnosti od konkurence. Bizarnější obrázky pak doplňují již tak bizarní zprávy.

Hájek využil známého tvaru „banánového telefonu“, a to Nokie 8110, kterou známe třeba z několika scén v Matrixu. Rendery obsahují jak zahnutí, tak krytku na klávesnici, jež by mohla virtuální klávesy chránit od neznámého nebezpečí.

Berme obrázky skutečně jen jako velice odvážné koncepty. Je vyloučeno, že by Jony Ive někdy přistoupil na i jen vzdáleně podobné řešení telefonu. Naštěstí.

Zde jsou konkrétní obrázky konceptu:

Zdroj: iDrop News

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.