imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Oblíbenost iPhonu 8 přetrvává


Podle nejnovějšího průzkumu ovládá iPhone 8 mezinárodní trh se smartphony, přestože byl představen už téměř před rokem. Nejenže telefon poráží konkurenci, jde o nejoblíbenější telefon i mezi iPhony.

Podle dat od Counterpoint Research se potvrdilo to, co jsme po představení iPhonu 8 psali – jde o skvělé zařízení, které však bylo uvedeno ve špatný čas. I měsíce od svého uvedení jde o nejoblíbenější model na trhu.

Nebylo to tak celou dobu. Například v dubnu se na špičku dostal Samsung Galaxy S9 Plus. Do vedení se však s mírným náskokem dostal zpátky iPhone 8. Jestliže bychom zaokrouhlovali na jedno desetinné místo, mají oba telefony na mezinárodním trhu podíl 2,4 %. Ano, bavíme se tu o drobném náskoku.

Na třetí příčce nalezneme iPhone X s 2,3 % trhu, následuje Xiaomi Redmi 5A s 2,2 % a první pětici uzavírá iPhone 8 Plus s 2,1 % trhu. Podle Counterpoint Research může za prvenství iPhonu 8 i reklama, která je zaměřena na probíhající Mistrovství světa ve fotbale a skvělé funkce kamery iPhonu. Podle všeho právě tato reklama ovlivnila řadu zákazníků.

Je také zajímavé, že se Apple dočkal růstu prodejů v absolutních číslech, přestože již v září dorazí další generace iPhonů. Vypadá to tedy, že úniky, spekulace a zákulisní informace s prodejními čísly nijak nemávají, z čehož mají jistě v Cupertinu velkou radost.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.