imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

hardware na wwdc

Obří příděl hardwaru na WWDC


Dostane se na všechno, co byste mohli potřebovat: nové iPady, MacBooky, bezdrátové klávesnice a čím dál pravděpodobněji také na Siri reproduktor. Všechny informace jsme získali z náhodně nalezeného spisu.

Do letošního WWDC zbývá již jen pár dní. Pokud si chcete nechat na keynote nějaká ta překvapení, přestaňte číst. Podle uniklých dat bychom nyní měli na 99 % vědět, co od každého produktu očekávat. Přesné specifikace nicméně ještě známé nejsou.

hardware na wwdc

Vše se odehrálo před několika málo dny, kdy neměli redaktoři stránky Conosmac o čem psát a tak začali pátrat v databázi Eurasian Economic Commission (ECC). V ní našli ruskou regulační žádost, která jim přišla natolik zajímavá, že si ji museli celou přečíst. Ve spisu byla uvedena identifikační čísla 5 zařízení běžících na macOS Sierra, 4 zařízení běžících na iOS a jednu bezdrátovou klávesnici.

Pět nových Maců označených pouze čísly A1289, A1347, A1418, A1419 a A1481 budou pravděpodobně nové 13” a 15” MacBooky Pro a nový 12” MacBook s menší šancí na nový vylepšený MacBook Air. Objevená čísla zahrnují také možnou novou bezdrátovou klávesnici (model A1843) a čtyři čísla zařazená pod iOS 10 (A1671, A1709, A1670, and A1701), poukazující na představení nového modelu iPadu.

hardware na wwdc
Mohli bychom se konečně dočkat Touch Bar Magic Keyboard?

Tyto informace jsme získali díky starému dobrému ruskému zvyku, podle kterého musí všechny společnosti zaregistrovat veškeré produkty obsahující nástroje pro šifrování, které chtějí zároveň v zemi prodávat. A produkty Applu tyto nástroje zahrnují. Výše zmíněná čísla tak musí patřit novým zařízením. Kdykoliv se něco podobného přihodilo v minulosti, jednalo se o nový hardware a podle nás ani nyní nejde o žádnou výjimku.

Co se Siri reproduktoru týče, tak jistí si nejsme, jelikož o něm v daném dokumentu nepadla jediná zmínka. Bloomberg se nicméně doslechl, že již Apple začal s produkcí. Vzhledem k aktuální situaci by to tedy znamenalo, že by mohlo na distribuci dojít až koncem roku. Je ovšem možné, že na WWDC dojde k oznámení, nebo dokonce ukázce, aby došlo ke zpomalení růstu Amazon Echo a Google Home.

hardware na wwdc

O specifikacích toho díky svým zdrojům ví více. Podle nich prý nebude mít žádný dotykový displej, což v podstatě sám potvrdil před nedávnem Phil Schiller. Reproduktor by ale měl mít prvotřídní zvukovou kvalitu, včetně technologie pro virtuální prostorový zvuk a měl by být hlasitější než konkurence. Také by mohl zahrnovat senzory pro měření hladiny zvuku v pokoji a podle toho přizpůsobovat svou hlasitost. To by bylo úžasné.

Na samotné WWDC nemusíme čekat dlouho a již za chvíli tak budeme znát celou pravdu. Příchod nových zařízení je prakticky jistý, jediná otázka visí nad Siri reproduktorem.

Zdroj: Macrumors 1, 2

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.