imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Očekávané datum, kdy se dočkáme oznámení letošních iPhonů


Jak nám ubíhá léto, stále se přibližujeme bláznění kolem iPhonu a kolem toho, co a kdy přesně letos Apple představí. O tom, co Apple představí, máme představu. U stanovení data však máme také relativně slušné základy.

Září je již tradičně spojeno s představením nových iPhonů. Média a uživatelé k tomuto měsíci hledí již jedenáct let – v tomto období je internet plný zpráv o Applu. Každý se na něj zaměřuje. Kdy ale můžeme očekávat iPhony pro letošní rok?

Apple se u nejdůležitějších přednášek drží pevných pravidel. Pokud jste dávali dobrý pozor, jistě jste si všimli, že z Cupetina přicházejí softwarové updaty pozdě v úterý. V uplynulých šesti letech bylo zářijové představení hlavně v úterý a ve středu.

Snadno se dá také zjistit, že představení iPhonů se odehrávalo hlavně v prvních dvou týdnech září. Jestliže bychom se drželi těchto pravidel, bavíme se o čtyřech datech: 4., 5., 11. a 12. září. Omezení můžeme dále zpřísnit o Svátek práce, jenž spadá na první pondělí v září.

Pokud v uplynulých šesti letech spadal na 3. září nebo dříve, Apple vždy uváděl iPhony další týden. Když byl 5. nebo později, velkým dnem se stala nadcházející středa (dva dny po svátku).

Představení se odehrála následovně:

  • iPhone 8/8 Plus (2017) – 12. září, Úterý
  • iPhone 7/7 Plus (2016) – 7. září, Středa
  • iPhone 6S/6S Plus (2015) – 9. září, Středa
  • iPhone 6/6 Plus (2014) – 9. září, Úterý
  • iPhone 5S (2013) – 10. září, Úterý
  • iPhone 5 (2012) – 12. září, Středa

Vzhledem k tomu, že letošní Svátek práce spadá na 3. září, měl by Apple podle svého vzorce představit nové iPhony 11. nebo 12. září. První jmenované datum je pro celou Ameriku velice důležité a média se naplno věnují připomínkám tragického data. Tipli bychom si tedy, že se letošního představení dočkáme 12. září.

Zdroj: CNET

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.