imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple novinky 2017

Očekávané novinky Applu pro rok 2017


Nový rok a s ním na obzoru nové produkty Apple. Rok 2016 nebyl pro Apple až tak dobrý, pojďme se ale podívat, co by nás mohlo potkat v tom aktuálním. V tomto článku si představíme očekávaná vylepšení veškerých produktů Applu pro rok 2017.

Čím jiným bychom mohli začít nový rok než předpovědí, co můžeme od všech produktů Applu očekávat, což může být ovšem něco úplně jiného, než bychom si přáli. Všechna konečná rozhodnutí náleží Applu. Pojďte se s námi podívat na to, jaký bude rok 2017, nebo by mohl být.

Mac

Apple toho má u Maců hodně co napravovat. Mac Pro se nedočkal žádné novinky již tři roky. Když nám ho Phil Schiller na keynote ukázal a řekl, že u něj nebudou žádná vylepšení, nepředpokládali jsme, že se od té doby Macu opravdu nikdo ani nedotkne. Apple bude muset pravděpodobně Mac Pro v roce 2017 aktualizovat, jinak mu může být co do popularity konec. Rádi bychom viděli silnější procesor, lepší GPU a větší SSD.

Vylepšení by se mohl brzy dočkat i iMac. Doufáme, že přijde na nejnovější procesor Intel a hrozně moc si přejeme, aby byl v základu i disk SSD, protože aktuální výběr HDD nebyl nic zázračného ani v roce 2016.

Většího vylepšení se snad dočká i Mac mini, protože ani tomu se většího vylepšení nedostalo již dva roky. Kdyby chtěl Apple udělat něco opravdu velkého, mohl by vměstnat Mac mini do menší šasi Macu Pro. To se samozřejmě nestane, protože by se zvýšily náklady na výrobu, doufáme ale, že se Mac mini dočká alespoň nejnovějšího hardwaru.

Očekávat můžeme také vylepšení MacBooků a MacBooků Air, ačkoliv momentálně nevíme, jakým způsobem toho chce Apple docílit. Mohlo by se stát, že řada MacBook Air úplně zmizí a její místo zaujme MacBook a MacBook Pro z roku 2013. S tím by nikdo nic nenamítal, protože by mohlo lidem připadat poněkud trapné, že má Apple ve svém výběru stále laptop bez Retina displeje. Jedinou otázkou by pak bylo, čím by byl finančně výhodný produkt opravdu nahrazen. MacBook 2012 i MacBook Pro 2013 jsou dražší než Air, tudíž by bylo zajímavé sledovat, jak se s tímto problémem Apple vypořádá.

MacBook Pro se dočkal vylepšení nedávno, vhodnější otázkou u těchto počítačů tedy je, kdy o něco zlevní. Nejlepší by byla podzimní sleva alespoň 5 000 korun společně s menším vylepšením.

apple novinky 2017 mac

iPhone

iPhone je stále jedním z nejdůležitějších produktů Applu, podzimní vylepšení bude tedy velice důležité. Nabízí se následující tři možnosti:

  1. Dostaneme iPhone 7s se stejnou konstrukcí, ale o něco silnějším procesorem.
  2. Dojde k představení iPhonu s OLED displejem až po okraje.
  3. Mix prvních dvou možností, ačkoliv to je velice nepravděpodobné. Taktéž může dojít na 7s a výroční, dražší iPhone Pro.

apple novinky 2017 iphone

Další otázkou nasnadě je, zda se na jaře dočká vylepšení iPhone SE a zda Apple představí střední velikost mezi velikostí displejů 4,7″ a 5,5″. V tuto chvíli je možné prakticky cokoliv, můžeme jen doufat, že iPhony budou stejně tak vzrušující, jak si přejeme.

iPad

iPad by se na jaře mohl dočkat obřího vylepšení. Žádnou konkrétní informaci sice nemáme, kolovaly ale zvěsti o bez rámečkovém iPadu. Pokud na to opravdu dojde, půjde o okamžitý trhák a důvod ke koupi nového iPadu. Produktové sérii by to jen prospělo, jelikož prodeje iPadů neustále klesají.

apple novinky 2017 ipad

Apple Watch

Apple Watch jsou aktualizovány zřejmě každé dva roky, tento podzim se tedy nejspíš nových Apple Watch nedočkáme, i když tenčí provedení by bylo skvělé.

apple novinky 2017 apple watch

Apple TV

O Apple TV žádné novinky nejsou, nicméně se zdá, že Apple se bude této libůstce věnovat daleko vážněji. Na podzim bychom se mohli dočkat velké aktualizace: jediné, co Applu ještě zbývá udělat, je představit 4K Apple TV. V dobách 4K OLED HRD televizí je Full HD televize poněkud zahanbující. Apple si nemůže dovolit ve své produktové řadě nemít 4K televizi.

apple novinky 2017 apple tv

iOS 11

Nový systém iOS bude představen v létě na WWDC a finální verze se dočkáme s podzimním uvedením nového iPhonu. Neočekávejte nic převratného, nějakých menších vychytávek se ale pravděpodobně dočkáme. A také 100 nových emotikon!

apple novinky 2017 ios11

macOS 10.13

Nejnovější verze macOS10.13 bude taktéž představena v létě na WWDC a finálové verze se dočkáme na podzim, samozřejmě zdarma. K dnešnímu dni nejsou o aktualizaci žádné zprávy, podle nás ale půjde spíše o menší aktualizace, nic velkého.

apple novinky 2017 macos 10.13

watchOS

Ačkoliv nedojde na vylepšení Apple Watch, na WWDC lze očekávat představení watchOS 4.

apple novinky 2017 watchos

Něco navíc?

V loňském roce jsme se dočkali i několika překvapení, k nim patří AirPods. Doufejme, že se i v roce 2017 dočkáme nějakého produktu, který jsme vůbec neočekávali.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.