imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Od července musí všechny aktualizace aplikací podporovat iPhone X


Apple vydal novou zprávu pro vývojáře, v níž jasně řekl, že už dále nemohou odkládat podporu speciálního displeje iPhonu X. Od července tak musí být všechny updaty aplikací postaveny na iOS 11 SDK s podporou iPhonu X.

Nikdo nemůže říct, že Apple vývojářům nedal dostatek času, byl nejvyšší čas udělat z podpory iPhonu X nutnou podmínku. Nedokážeme popsat pocit zklamání, když uživatel vlajkové lodi zapne aplikaci bez podpory, jež neodpovídá krásnému displeji iPhonu X a přidává černý pruh.

Po čase to přestal být zásadní problém, všechny důležité aplikace prakticky okamžitě svou verzi pro X dostaly. Vývojáři menších aplikací však své produkty stále nepřipravili na vyšší displej.

Brzy ale musí začít. Všechny důkazy naznačují, že nadcházející telefony od Applu budou mít stejné rozlišení a proporce jako iPhone X, situace tak začala být urgentní. Pravidlo je zcela pochopitelné a pro nové aplikace platí od dubna, pro existující pak od července.

Zde si můžete přečíst celý obsah zprávy, tady je pak krátký výňatek:

iOS 11 přináší inovativní funkce a redesign App Storu stovkám milionů uživatelů po celém světě. Vaše aplikace mohou díky Core ML, ARKitu, novému API kamery, novým možnostem SiriKitu, integraci Apple Music, drag and dropu pro iPad a dalším přinášet inteligentnější, jednotnější a více ponořující zážitek. Od července 2018 musí být všechny aktualizace aplikací v App Storu postavené na iOS 11 SDK a musí podporovat Super Retina displej iPhonu X.

Představení zprávy je tak dost férové, jelikož zmíněné iOS 11 SDK obsahuje řadu nových a stylových možností pro vývojáře a Apple by byl nerad, pokud by je vynechali.

Podle našeho názoru je přísnější disciplína na App Storu správným krokem a má jasný důvod: vývojáři nezleniví a uživatelé díky tomu dostanou včas aplikace nejvyšší kvality.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.