imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Od sochaře s kovem k umělci s iPadem


Jde o ekologičtější řešení, a navíc šetří vaše klouby. Výsledky přitom mohou být stejně nádherné jako dříve.

Můj děda také pracoval s kovy a moc dobře vím, jak těžká práce to je. Potřebujete silné tělo i mysl. To samé platilo i pro Marka Leichlitera, který 25 let fungoval jako sochař pracující s kovovými materiály, výsledkem jeho práce bylo například následující:

Umělec nyní přesáhl věk padesáti let a dekády náročné práce zničily jeho tělo, mysl si však neustále žádá nové možnosti kreativního vyžití. Navíc už nechtěl být tím, po kom při práci zbývá hromada odpadu. Rozhodl se tedy přejít na digitální umění.

O svých pracovních metodách na iPadu řekl následující:

Začínám s velmi jednoduchými vektorovými tvary, skládám je do kompozice podle svého pocitu. Následně přidávám filtry a efekty v řadě aplikací, během toho přímo na displeji tvořím jakousi mezihru mezi nápady a reakcemi na ně. Obvykle na povrch vybublá něco, co mě nadchne, a s touto myšlenkou následně pracuji.

Grafické výtvory najdete na jeho webu, zde jsou pro představu čtyři jeho nejoblíbenější výsledky:

Na jeho stránkách je mimochodem skvělý následující autorský podotek:

„Na všechna umělecká díla a další vtipy na této stránce má autorská práva Mark Leichliter. Všechna práva vyhrazena. Nekraďte moje věci, udělejte si radši vlastní. Není to tak těžké, zabere to jen pár staletí.“

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.