imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Od teď můžete ve Facebook Messengeru mazat vaše zprávy


Na změnu názoru máte 10 minut. Pokud si odeslanou zprávu přeci jen rozmyslíte, můžete ji smazat i ze strany příjemce.

Před zhruba rokem vyšlo najevo, že vedoucí muž Facebooku Mark Zuckerberg má na své vlastní platformě různá privilegia. Mnozí korespondenti oznamovali, že jim mizí zprávy zaslané Markem. Otec Facebooku posléze přiznal, že:

ano, jeho zprávy se dají smazat.

Tato funkce byla představena z důvodu bezpečnosti, protože v roce 2014 mělo Sony Pictures problémy s historií zpráv. Uživatelé se ovšem této magické schopnosti dožadovali také. Facebook slíbil, že možnost odeslané zprávy smazat aktivuje Zuckerberg se zapřísáhnul, že on osobně už nic mazat nebude.

Po 9 měsících se funkce konečně zrodila a je nyní dostupná pro všechny uživatele Facebook Messengeru. Pro smazání odeslané zprávy u příjemce postupujte následovně:

  • tapněte na požadovanou zprávu,
  • zvolte „Odstranit“,
  • zvolte, zdali chcete zprávu odstranit pouze ze své strany, nebo také u příjemce.

Aby se předešlo zneužívání, máte na odstranění zprávy z obou chatů 10 minut. Ze stejného důvodu bude v chatu uvedeno, že došlo ke smazání zprávy, její obsah ovšem vidět nebude.

Konečně se tedy nemusíte bát odeslat cokoliv se vám zamane!

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!