imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12 zjednodušuje dvoufázové ověření


Vzpomínáte na systém automatického doplňování kódů, které vám během registrace přistanou mezi SMS? Není problém, zapomínáme také. Nicméně tu stále je a funguje skvěle. Je čas na znovuobjevení.

Není žádný zásadní důvod, proč se k tématu dostáváme nyní, prostě jsme si na funkci vzpomněli. Byla představena spolu s iOS 12 a od té doby jsme o ní neslyšeli ani slovo. Dokonce vypadala dost stylově, podívali jsme se tedy na ní.

Věcí je, že u iOS 12 můžete využít funkce, kdy během registrace a následného potvrzení telefonního čísla dostanete SMS kód se speciálním kódem a vy ho musíte ručně vyplnit. Teď systém zvládne SMS rozpoznat a sám kód vloží do aplikace.

Nedokážete si ani představit, jak skvělé to je!

Nikdy nám vepisování kódů nevadilo, nikdy jsme si nepomysleli, jak náročné to je. Jakmile jsme ale jednou vyzkoušeli tento systém, uvědomili jsme si zbytečnost kroků. Registrujete se, ostanete zprávu, jdete do aplikace pro zprávy, kliknete na text, pokusíte se vybrat kód, na několikátý pokus konečně trefíte přesně to, co chcete, zkopírujete (ti s lepší pamětí si zapamatují), jdete zpátky, podržíte a vložíte a pokračujete ve svém životě. Je to na prd.

V iOS 12 operace probíhá následovně: registrujete se, dostanete zprávu, ani ji neotevřete, ani ji nečtete, místo toho jen klepnete na nabídku pro automatické vyplnění a pokračujete ve svém životě. Geniální.

Nejlepší věcí je, že funkce skutečně funguje. Ne jako AirDrop, který když má svůj den, neudělá nic. No, a to je vše, co jsme chtěli říct.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.