imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Je to oficiální: Apple vyřešil problémy s přehříváním MacBooků Pro 2018


Před několika momenty Apple vydal softwarový update, který řeší problémy s dynamickým škálováním frekvence MacBooků Pro 2018. Konkrétně se o to stará update macOS High Sierra na verzi 10.13.6.

V uplynulých dnech jste si mohli přečíst naše recenze 13“ a 15“ verzí nových MacBooků Pro. Během testování jsme si všimli obrovského nárůstu výkonu, očekávaný skok díky osmé generaci procesorů od Intelu však nepřišel. Začaly se tak šířit spekulace o tom, že Apple výkon svých zařízení záměrně limituje, protože se nestíhají chladit. Mluvilo se ale i o možném špatném přepínači na základní desce.

Ukázalo se, že žádná z těchto spekulací nebyla správná. Problém způsobovala chybějící část firmwaru, jež omezovala rychlost taktu v případě zahřívajícího se procesoru. Podle oficiálních informací tento problém ovlivňoval všechny MacBooky Pro 2018. Apple situaci vyřešil updatem systému na verzi 10.13.6 a omluvil se za všechny nepříjemnosti.

Díky této aktualizaci může výkon 15“ modelu narůst o 70 % v porovnání s verzemi z roku 2017, u 13“ modelů se můžeme bavit o 50% nárůstu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.