imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone 7 chyba sítě

Oficiální program na opravu chyby sítě iPhonu 7


Některé iPhony 7 zakoupené v zahraničí mohou zahrnovat vadnou součástku způsobující chybu sítě. V takovém případě zahlásí telefon hlášku „Žádná síť“, i když se v dosahu signálu nacházíte. Apple nabízí oficiální opravu chyby na vlastní náklady.

Apple vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvádí, že některé iPhony 7 nemohou najít signál, i když je normálně dostupný. Chybu způsobuje vadná součástka, kterou Apple v rámci oficiálního záručního programu vymění. Ovšem ještě než se posuneme dále, musíme vás ubezpečit, že:

Žádné iPhony 7 zakoupené z oficiálních zdrojů v České republice NEJSOU touto chybou postiženy.

iphone 7 chyba sítě

Chyba se týká modelů vyrobených mezi zářím 2016 a únorem 2018 v distribuci pro Čínu, Hongkong, Macau, USA a Japonsko. Postižené přístroje se tedy v České republice oficiálně neprodávaly. Pokud jste si telefon zakoupili v jedné z těchto zemí nebo z neoficiálního zdroje – což výrazně nedoporučujeme – pak se o opravu postarají po přezkoumání oficiální partneři Applu jako je iSTYLE.

K opravě je nicméně potřeba schválení samotného Applu. V oficiálním prohlášení navíc stojí, že může dojít k omezení oprav pouze na země, kde došlo k nákupu zařízení. Uživatelé tzv. „šedivek“ to tedy možná nebudou mít tak jednoduché.

iphone 7 chyba sítě

Jestli se vás daný problém týká, zjistíte podle modelového čísla na zadní straně telefonu. Chybná zařízení pochází ze sérií A1660, A1779 a A1780. Pokud se u vás problém objevil a vyřešili jste si ho na vlastní náklady u některého z oficiálních partnerů Applu, bude vás společnost kontaktovat s nabídkou refundace nákladů na opravu. Případně můžete Apple do konce března kontaktovat sami. Tato nabídka se nevztahuje na opravy provedené neoficiálními servisy.

Zmínit musíme ještě jeden problém. U některých majitelů iPhonu X se může objevit chyba s prodlevou displeje u příchozích hovorů. Telefon sice zazvoní, ale nelze přijmout ani odmítnout, dokud se telefon nevzbudí, což může zabrat delší dobu. Apple tuto chybu momentálně zkoumá.

Je možné, že se jedná jen o výjimečnou událost. Nám ani žádnému dalšímu velkému zpravodajství se nepodařilo tuto chybu napodobit. Pokud se k nám dostanou nějaké podrobnosti, budeme vás okamžitě informovat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.