imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Oficiální zpráva: Produktová řada AirPort končí


Je tu oficiální vyjádření, které navzdory vysoké míře spokojenosti uživatelů ukončuje celou produktovou řadu AirPort. Softwarová podpora však ještě nějakou dobu fungovat bude.

Agónie kolem AirPortu je u konce, Apple skrze magazín Engadget potvrdil, že kompletně odchází z trhu s routery. Nějakou dobu jsme podobný výsledek očekávali, Gurman vývoj událostí odhadoval již v listopadu 2016. V uplynulém roce a půl se však objevilo několik plamínků naděje, žádný z nich však další generaci produktu nepřinesl.

Produktová řada se skládá ze tří zařízení – AirPort Time Capsule, AirPort Extreme a AirPort Express. Nejnovější přírůstek přitom přišel už před pěti lety, Apple však až dosud udržuje softwarovou podporu.

Společnost o důvodech svého rozhodnutí nepromluvila, každopádně je není těžké odhadnout. Když v roce 1999 produktovou řadu představovali, šlo o zcela jinou dobu. Jakékoliv zařízení s bezdrátovou technologií bylo luxusem s nádechem sci-fi. Tehdy byl AirPort skutečně stylovým produktem. Jakmile se však posuneme o dvacet let dopředu, uvidíme na každém kroku houštinu sítí, kdy si pro připojení můžete vybírat z desítek možností.

AirPort jednoduše ztratil svůj trh. Konkurenční zařízení se stejnými možnostmi vyhrávají zásadně nižší cenou, stejně drahé produkty toho pak umí o dost více. Největší výhodou je tak pouze fakt, že je AirPort od Applu a že je jeho software skutečně jednoduchý. Firmě však nepřinesl mnoho zisků, ukončení je tak zcela pochopitelné, i když se nám hardware líbil.

Zástupce Applu ještě doplnil, že pokud vidí na trhu nějaký potenciál, rozhodně by ho využili ve formě Wi-Fi routeru. Drobná šance na návrat v trochu jiné podobě tak existuje.

Zaměstnanci pracující na AirPortu přecházejí do oddělení Apple TV. Dosud vyrobená zařízení budou doprodána, následovat bude kompletní konec.

Zdroj: Engadget

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.