imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ohromující kresby z iPadu pro projekt Adobe Gemini


Podle umělců, kteří se účastnili prvotního testování, by mohla kombinace iPad a Adobe Gemini změnit celé odvětví. Když se podíváme na jejich kresby, tak jim nelze nevěřit…

Předpokládám, že programový balíček od Adobe nemusíme nikomu představovat. Jméno společnosti se považuje prakticky za standard v různých kreativních odvětvích. Neznamená to sice, že neexistuje lepší nebo profesionálnější alternativy, každopádně se jedná o nejdostupnější software, který splňuje potřeby amatérů i profesionálů.

Nejlepším přítelem grafiků je v tomto ohledu Adobe Illustratos, který je na trhu již 30 let. Není tedy překvapením, že v profesi se jedná o základní nástroj. Illustrator je ovšem stolní aplikace. Mimo to se za posledních 30 let dost věcí změnilo, například je čím dál vyšší poptávka po přenosných, mobilních řešení.

Ačkoliv Adobe momentálně pracuje na plnohodnotném Photoshopu pro iOS. Toto řešení je ale zejména pro ty, kteří při práci používají hlavně štětce. Pro vektorová řešení žádná mobilní alternativa Illustratoru v tuto chvíli neexistuje. To se ale brzy změní. Probíhá totiž vývoj projektu s názvem Gemini, který bude pro určitý druh práce lepší než jeho větší stolní bratr.

S těmito informacemi se podělila Tracie Chingová, která je jednou z 10 umělců testujících Gemini. Mezi testujícími operovali grafičtí umělci různých stylů, díky čemuž mžůe Adobe vytvořit aplikaci vhodnou pro celou řadu různorodých požadavků.

A podle Chingové se jim to podařilo. Jednou z největších výhod programu je samozřejmě mobilní použití. Skvělé nástroje jako iPad Pro a úžasná Apple Pencil jsou zbytečné, pokud k nim neexistuje vhodný program. V tomto případě ale nemusíte činit žádné kompromisy.

Další důležitou funkcí Gemini je fakt, že umělci nemusí při používání přepínat mezi programy, jelikož kombinuje rastrové i vektorové nástroje. Například po tužce můžete používat akvarel. Tyto funkce byly obvykle dostupné pouze při vzájemnému využití Illustratoru a Photoshopu, což znatelně zpomalovalo pracovní procesy.

Jednoduše řečeno jsou prvotní reakce velmi pozitivní. Pro Apple je dostupnost podobných programů na iOS samozřejmě více než výhodné a pomáhají prodejům iPadu Pro a posilují vizi nahrazení počítačů.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!