imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Old Man’s Journey – rakouské drama do kapsy


Bez přehánění můžeme říct, že dnešní hra patří mezi to nejlepší na App Storu. Vyhrála 17 různých ocenění včetně Apple Design Award pro nejkrásnější aplikaci. Old Man’s Journey lze považovat za uvolňující cvičení obohacené o trochu filozofických vědomostí.

Hry na bázi vyprávění příběhu fungují na dotykových zařízeních dokonale. Není divu, že vývojáři prémiových titulů tento žánr zbožňují. Není ale snadné vytvořit něco výjimečného a úchvatného, když je na tomto poli taková konkurence.

Vývojářský tým Broken Rules z Vídně to dokázal a jeho Old Man’s Journey bylo v roce 2017 náramně úspěšné. Po dobytí mobilních a stolních zařízení byla loni hra vydána také pro Nintendo Switch a Xbox ONE. Vývojáři na projektu stále pracují. Nedávno snížili velikost hry a vytvořili několik zábavných nálepek pro iMessage. Jaká tedy hra je?

Old Man’s Journey je živá, krátká novela, která vypráví příběh starého námořníka bez použití jediného slova. Nevyžaduje tedy žádné jazykové dovednosti a o přenos informací se starají animace mezi kapitolami. Nepočítejte s ničím hlubokým. Aniž bychom příběh prozradili, pobavíte se u životního příběhu starého námořníka, jeho pochybných rozhodnutích a jejich důsledcích.

Spousta podobných her se změní v nudné ťukání do displeje. Polovičně interaktivní hry nejsou o nic zábavnější než otáčení stránek knihy. Old Man’s Journey je úplně někde jinde. Během 14 kapitol si hru opravdu zahrajete. Drží se přitom moderních trendů a je krásně barevná.

Dobrodružství námořníka vás zavedou na spoustu nádherných lokací. V úrovních musíte skládat různé vrstvy okolí, čímž se posouváte vpřed. Tento koncept je velmi originální a promyšlený.

Kromě uměleckého designu hraje důležitou roli také hudební doprovod plný emocí. Soundtrack se skládá z 11 příjemných skladeb. Stáhnout si ho můžete na Apple Music a před samotným nákupem si jej můžete poslechnout. Do atmosféry tak nahdlédnete mnohem lépe než z kdejakého traileru.

Herní čas je zhruba jeden a půl hodiny, což není moc. V případě příběhové indie hry to ale není nic nenormálního. Investice 129 Kč se určitě vyplatí a často lze hru pořídit s 50% slevou. Ve hře nenajdete žádné nákupy ani reklamy a za své peníze tak dostanete ničím nerušený herní požitek.

Stáhnout Old Man’s Journey z App Storu (iPhone, iPad – 129 Kč)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.