imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Opera Mini: vyladěná alternativa k Safari


Pokud chcete prohlížet web v jiné aplikaci, než je v iOS výchozí Safari, tak pro vás máme jeden zajímavý tip. Prohlížeč se jmenuje Opera Mini browser a je dostupný zdarma v App Store. Oproti svých konkurentům, jako jsou třeba Google Chrome či Mozilla Firefox nabízí pár zajímavých funkcí, které se mohou být celkem praktické. 

Při prvním spuštění nás aplikace vyzve, abychom se přihlásili. To je dobré k tomu, pokud používáte dospělou Operu na Macu či Windows, tak hesla, záložky a další data se mohou synchronizovat. Prohlížeč je rozdělen do tří karet: Historie, Rychlý přístup a Zprávy. Záložka historie je asi jasná, k tomu není co vysvětlovat.

V Rychlém přístupu naleznete vaše záložky a oblíbené stránky. Poslední záložka Zprávy je ale nejzajímavější, a právě tato funkce odlišuje Operu od konkurence.

fotka (1)

Jedná se RSS čtečku vašich oblíbených webů a stránek. Pokud tedy používáte na RSS nějakou speciální aplikaci, nyní nemusíte. Vše budete mít na jednom místě v Opeře.

Další zajímavou funkcí je Úsporný režim. Pro pořádek, tento režim nešetří baterii, ale vaše data. Pokud tedy máte malý FUP limit, tato funkce se vám bude jistě hodit. Úsporný režim lze dělit do třech funkci: Opera Mini, Opera Turbo a Vypnuto. Funkci

Opera Mini si lze zapnout tehdy, pokud je telefon na slabé Wi-Fi, nebo má slabé mobilní připojení. Funkce zkrátka očeše vše přebytečné na stránkách a dá vám jen to podstatné, co je nejméně náročné na přenos dat.

fotka (1)

Opera Turbo je v zásadě to samé, jako Opera Mini jen s tím rozdílem, že funkci můžete používat prakticky pořád a nějaká ta data to také ušetří. Třetí možností je vypnout celou úsporu.

V menu si lze také prohlédnout statistiky úspory dat, aby uživatel věděl, kolik mu Opera ušetřila dat. Skvělou funkcí je poté rozšíření výchozí klávesnice. Výhoda je v tom, že nemusíte nic instalovat, nové funkce klávesnice se vám prostě objeví nad poslední řadou kláves.

Jedná se o přidání ikonky pro rychlé vyhledávání na Googlu, čtečku QR kódů rychlý přístup k lomítku.

Aplikace je zdarma dostupná v AppStore pro iPhone a iPad

Available_on_the_App_Store_0
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!