imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Oprava #beautygate je na cestě


S iOS 12.1 už nebude přední kamera iPhonu přidávat žádné efekty zkrášlování.

Nedávno jsme rozebírali situaci, kdy vám přední kamera nových iPhonů automaticky vyhlazuje kůži. Tehdy jsme netušili, co přesně za tím stojí, ale rozhodně šlo o softwarovou záležitost. Když se z tématu stala kauza #beautygate, dozvěděli jsme se o něco více.

Základem problému by mohla být funkce Smart HDR. Šlo v podstatě o to, že telefon umožňoval po vybrání trochu rychlejší závěrky udělat i rozmazanější variantu fotky. Výsledkem byla vyhlazená selfíčka. Mohli bychom říct, že „jde o funkci, ne chybu“. V tomto případě ale o chybu opravdu šlo.

Ta by mohla být rychle opravena, minimálně podle toho, co Apple pošeptal Nilayi Patelovi, autorovi The Verge. Americká firma musí zkalibrovat Smart HDR, aby od základu o něco zostřil výsledné fotky. Opravu očekáváme s příchodem iOS 12.1.

Díky updatu by tak mohl nastat konec obou „gates“ iOS 12. Už nebudeme mít žádné problémy ani s nabíjením, ani se selfíčky. Budou jen úsměvy a radost.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.