imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Oprava zpomalených iOS zařízení


Vlastníte nějaké starší iOS zařízení a pociťujete po některé z posledních aktualizací, že má vaše zařízení horší odezvu a s novým operačním systémem se zadýchává? Tak právě pro vás přinášíme tento článek, kde se vám pokusíme vysvětlit, jak zařízení s iOS fungují a jak zajistit, aby byla i na nových verzích systému stále stejně svižná.

1) Aktualizujte pomocí iTunes 

itunes_connect_diagramVětšina problémů při aktualizaci vzniká vinou špatného WiFi připojení. Při stahování instalačního souboru, který má cca 1,5 GB se může velice snadno stát, že vaše připojení na chvilku vypadne a v instalaci vznikne chyba, která vám později může způsobovat potíže. Díky tomu se bohužel spoustě uživatelů při aktualizaci na iOS7 objevila na displeji ikonka iTunes a bylo potřeba obnovit celý systém a ten, kdo nezálohoval, tak přišel o svá data. Tomu se Apple snaží u iOS 8 předejít tím, že vyžaduje mnohem větší volný prostor v paměti telefonu, aby se v případě nouze uchovala instalace staršího systému a nepřišli jste o svá data. Aktualizace pomocí iTunes samozřejmě tento prostor nevyžaduje, protože si zálohu vytvoří přímo v počítači. Nebojte se tedy aktualizovat na nejnovější verze iOS i přesto, že vlastníte nejstarší podporovaná zařízení, stačí dodržet pár základních kroků a nemusíte se ničeho obávat.

2) Naučte se, jak zrestartovat vaše zařízení 

resetNa spoustu problémů, které se vyskytnou, vám může pomoci jednoduchý restart zařízení. Restartování iOS zařízení ovšem nespočívá v klasickém zapnout-vypnout, protože při tomto postupu systém ukládá svůj stav do paměti a nic se nezmění. V případě, že se vaše zařízení například zaseklo, stačí podržet najednou Home Button a Power Button dokud se neobjeví logo Apple a vaše zařízení bude šlapat zase jako dříve. Přesto by se v iOS žádné takové záseky neměly vyskytovat a pokud je vídáte častěji, než považujete za vhodné, tak bych doporučil provést obnovu vašeho zařízení.

3) Proveďte obnovu zařízení

Pokud jste již aktualizaci provedli a pociťujete na svém zařízení problémy, tak je zde pro  vás druhá možnost a to obnova zařízení pomocí iTunes.

Snímek obrazovky 2015-01-14 v 20.34.51
  1. Jako první krok si zálohujte vaše zařízení do počítače pomocí iTunes.
  2. Poté klikněte na tlačítko obnovit a vyčkejte, až iTunes stáhne nejnovější verzi iOS a obnoví váš telefon.
  3. Aktivujte zařízení a ověřte, že váš problém zmizel.
  4. Obnovte zařízení ze zálohy iTunes a znovu otestuje, zda problém zmizel.

Pokud provedete obnovu zařízení a vaše problémy byly způsobeny softwarem, tak budou na 99% odstraněny a hned na první pohled poznáte rozdíl v práci se zařízením. Apple si samozřejmě uvědomuje náročnost novějších verzí svého operačního systému a snaží se optimalizovat nové verze iOS tak, aby i na starších zařízeních fungovaly bez problémů a vy jako uživatelé jste si mohli užít co největší zážitek z Apple produktů.

4) Pokud problémy přetrvávají, zaneste zařízení do servisu

Pokud obnova nepomohla, tak se dá předpokládat, že vaše problémy jsou spíše hardwarového rázu a bude potřeba zařízení zanést do servisu. To můžete udělat například na kterékoli naší prodejně, kde vám samozřejmě rádi pomůžeme i s obnovou zařízení a dalšími problémy způsobenými chybou v softwaru.

1V5A0330
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.