imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Opravdu unikly informace o iPhonu Xc?


Jak můžeme vidět na následujících fotkách, tak ano. Minimálně podle Bena Geskina, který nasdílel fotky skutečných prototypů na Twitteru. Zná přesné jméno zařízení a detaily produktu.

Kde jsou ty dny, kdy jste mohli prostě jen sednou a sledovat Keynote Applu bez toho, abyste znali všechny představené věci. No, už to nějaká doba bude. Během víkendu jsme prošli předcházející prezentace a zjistili, co jsme o tehdy představených produktech věděli dopředu.

Už v roce 2010 se dlouho dopředu mluvilo o kovovém rámečku a skleněných zádech iPhonu 4. Ten samý rok se podělil Steve Jobs o ohromné tajemství s Waltem Mossbergem, kterému dopředu ukázal iPad. Ten hned informaci dostal na titulní strany magazínů o technologiích.

Letos není překvapující, že máme úniky pěkně naplánované: viděli jsme několik fotek iPhonu Xs a čtvrté generace Apple Watch. Zlatou barvu bereme za danou. Objevily se i nové barevné iPhony. Spekulace nyní nasvědčují že patří iPhonu Xc, levnějšímu bratříčkovi iPhonu Xs. Může se opakovat historie? iPhony 5s a 5c přišly v roce 2013. Pojmenování naznačuje dost, možná se můžeme těšit na něco podobného.

S jistotou víme, které zařízení je „prostřední“ – dorazí s 6,1“ displejem a levnějším hardwarem. Když jsme se barevných iPhonů dočkali naposledy, měly zcela totožný hardware jako o rok starší modely, jen s novým šasi. Jak vidíte na fotkách, iPhone Xc nemá na zádech dvojitou kameru. Vypadá spíš jako nástupce iPhonu 8, jen má stejný hardware jako iPhone X.

Beskinův příspěvek konkrétně zmiňuje čtyři různé barvy: Bílou, Space Grey, Rose Gold a Červenou. Poslední je trochu větší překvapení, protože si Apple červenou variantu standardně nechává na jaro v rámci (PRODUCT)RED. A zařízení, které má být Space Grey, vypadá spíš na tmavě modrou než na černou nebo šedou. Jeden z obrázků také ukazuje šuplíček na SIM kartu, jenž nově pojme dvě. Dříve Geskin mluvil o těchto jako o maketách, v dalším příspěvku však potvrdil, že jde o skutečné kusy. Na konečné potvrzení už ale nebudeme čekat dlouho, jelikož je další Keynote naplánována na 12. září. Do té doby se těšme!

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.