imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Otestovali jsme watchOS 3.0.


Když si na své chytré hodinky Apple Watch nainstalujete nový operační systém watchOS 3.0, až bude na podzim letošního roku veřejně dostupný, těšte se na závěrečný restart. Provede totiž něco úžasného: úplně vám vymění hodinky za zcela jiný model.

V redakci již testujeme nejnovější verze operačního systémů a přestože se jedná o velmi rané betaverze a nelze prozatím posuzovat rychlosti či výdrž (která i tak není vůbec, ale vůbec špatná), zhodnotit změny provedení v uživatelském rozhraní si však již troufneme.

A v případě chytrých hodinek Apple Watch platí, že nezůstane kámen na kameni. Když vedle sebe položíte hodinky s watchOS 2.0 a watchOS 3.0, nebudou mít společného téměř vůbec nic. Vše je jinak: jinak fungují tlačítka, jinak fungují aplikace i ciferníky.

Jestli až doposud stisk tlačítka na boku hodinek vyvolal v podstatě nepotřebný kruhový volič s vybranými kontakty, nyní zobrazí vybrané a naposled použité aplikace. Kruhový volič s kontakty je pryč, zapomeňte na něj. Místo něj je Dock.

watchos32

Což je věc, která je nesmírně užitečná a posouvá použitelnost hodinek na zcela novou úroveň. Vidíte zde živé náhledy kompletních aplikací, které jsou navíc neustále spuštěny a jejich aktivace na celou obrazovku trvá jen několik milisekund. Na nic nečekáte, prostě jsou tam.

Pokud jste si zvykli na miniaplikace, které se vysunuly při tažení prstu od spodního okraje displeje, zapomeňte na ně. Nejsou tady, místo nich najdete pouze ovládací centrum, jaké znáte z mobilního telefonu.

Tažením prstem přes displej se přepnete mezi ciferníky. Na běh si tedy přehodíte na sportovní, do divadla na elegantní a dětskou oslavu použijete Mickey Mouse. Ciferníky si navíc můžete konfigurovat přímo v aplikaci a na spadnutí je i podpora ciferníků třetích stran. Přesně jako u konkurence.

Jediné, co zatím zůstává, je chování korunky při stisknutí a kuličkového hlavního menu s aplikacemi.

Apple Watch se systémem watchOS 3.0 jsou prostě úplně jiné hodinky. Apple zahodil vše, co doposud nabízel a udělal to znovu a jinak. A za mě daleko lépe – zatímco doposud u mě Apple Watch spíše zahálely a raději jsem používal Pebble Time, nyní se mi zamlouvají o poznání více. O pořádný kus více.

 

IMG_1797 IMG_1798 IMG_1799 IMG_1800 IMG_1801 IMG_1802 IMG_1803 IMG_1804
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.