imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Na otevření prodejny iSTYLE Černý Most čekaly stovky lidí


Otevření nové prodejny iSTYLE je vždy velkou událostí s patřičnou atmosférou. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Pokud člověk v pátek 25. 5. na Černý Most dorazil až krátce před devátou, kdy se konalo slavnostní otevření nové prodejny iSTYLE, dlouhý zástup zákazníků už dosahoval přes velkou část obchodního centra. Ani my jsme na otevření nemohli chybět.

Přesně v 9.00 došlo na slavnostní přestřižení pásky. Šlo však o jediný moment, kdy se čekáním na otevření a neúnavným výdejem spousty produktů Apple zastavil čas. Každý na tento okamžik čekal – desítky zaměstnanců iSTYLE i stovky nadšených zákazníků. Bylo to tady, šlo se na věc.

Nová prodejna v Centru Černý Most (CČM) láká. Už na první pohled jde o velký posun oproti dosavadní prodejně, jež byla jen několik kroků od té aktuální. Nejde však jen o zásadní přírůstek metrů čtverečních, na nichž si můžete nejnovější produkty Applu a dalších firem vyzkoušet. V zadní části nové prodejny se totiž nachází speciální místnost, kde naleznete zařízení spadající pod HomeKit. Na vlastní kůži tak pocítíte možnosti chytré domácnosti. Chytrá váha, senzory, světla, tlakoměr… vše, co vás napadne, uvidíte v akci. Stačí se jen usadit na pohodlné pohovce a vše si prožít jako ve vlastním obýváku.

Nejen samotná prodejna však přilákala zástupy zákazníků, kteří vytrvale čekali už od brzkých hodin, jak jim to jen Centrum umožňovalo. Velkým lákadlem byly i jedinečné slevy, jež připadaly jen na tento den. První vchody se do Centra otevíraly v sedm hodin, mnoho desítek minut před tím už se však tvořily zástupy zájemců na parkovišti pod obchody. V okamžiku otevření se spustil boj o první místa červeném koberci. A s kým jiným jsme si měli popovídat, když ne právě s těmi na úplné špici pelotonu?

„Jsme takoví nadšenci, že jsme od garáží utíkali. Byl tu takový drobný závod,“ vypráví se smíchem slečna mezi prvními. „Lidé, kteří přišli o patnáct minut, už jsou úplně vzadu,“ ukazuje někam ke konci první stovky v řadě. Ten, kdo si účast v podobné frontě nikdy nezažil, by nyní asi očekával dlouhé hodiny čekání. iSTYLE však pro podobné akce nasadil speciální systém, jenž všem situaci zásadně ulehčuje.

Podél celé řady se totiž úderem osmé hodiny rozprostřel tým iSTYLE, aby s čekajícími udělal rezervaci produktů. Jednoduše si zákazníci na iPadu vytvořili objednávku zařízení, o která měli zájem. Na prodejně pak jejich kolegové jednotlivé rezervace odbavovali a připravovali na vydání. Jakmile pak byla objednávka připravena, dostal zákazník SMS a e-mail. Pro své produkty si následně mohl přijít kdykoliv během celého dne – místo dalšího čekání ve frontě tak mohl jít nakupovat, řada ze zákazníků se vydala do práce, aby se pro rezervované produkty stavila cestou domů.

O každého zákazníka se přitom staral prodejce, jenž v klidu zajistil, aby vše probíhalo bez problému. Zkontrolovali spolu objednávku, poradili nerozhodnutým, případně pomohli s výběrem vhodného příslušenství. Díky tomu se mohly stovky zákazníků odbavit mnohem rychleji, než jak tomu jinak bývá zvykem u podobných akcí.

Pro co si vlastně zákazníci chodili? Skvělé slevy byly na celou řadu produktů od MacBooků, přes iPhony až po příslušenství. „Já mám za úkol koupit manželovi iPhone,“ vypráví dáma v čele celé fronty. „Říkala jsem mu sice, aby si ho koupil už na cestě v Americe, ale tady jsou stejně nízké ceny, a navíc dvouletá záruka,“ dodává. „Já si jdu zase pro MacBook Pro s Touch Barem, kolega pro iPhone X a iPhone 8,“ přidává se další slečna ve frontě.

Pár minut po deváté z nové prodejny odcházeli první spokojení zákazníci. Individuální přístup pomáhal řešit i nepříjemnosti, které se prostě občas objeví. „Měla jsem problém s limitem na kartě, museli jsme tak situaci vyřešit,“ vyprávěla slečna s úsměvem na tváři. Samotné vyzvednutí produktů a nákup příslušenství však proběhl zcela bezproblémově. „Od začátku jsem věděla, co bych si ráda odnesla. Potřebovala jsem jen dokoupit redukci, kterou tu samozřejmě měli,“ pokračuje. „Kdybych neměla problém s kartou, odcházela bych jako první. Ale jsem ráda, že se všechno rychle vyřešilo,“ zakončuje.

Nová prodejna iSTYLE v Centru Černý Most je otevřena denně od 9 do 21 hodin, kromě řady standardních produktů si zde můžete vyzkoušet i již zmíněná zařízení do chytré domácnosti podporující HomeKit.

Byli jste v pátek mezi stovkami zákazníků? Napište nám do komentářů, co pěkného jste si odnesli a jak jste byli s nákupem spokojení.

O fotky z celé akce se postarali FotimeOba.cz

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.