imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Ovládáme iPhone očima


Mladý účastník konference WWDC objevil díky novým funkcím iOS 12 možnost ovládat váš iPhone očima. Technologie představuje obrovský potenciál.

Už vás nebaví neustále ťukat do svého telefonu? Čím dál víc vás bolí prsty? Jen tato základní fyzická aktivita vás děsí? Pak pro vás máme dobrou zprávu: díky iOS 12 a ARKitu 2.0 budete moci brzy ovládat svůj iPhone jen svýma očima bez nutnosti hnout prstem.

iphone

Teď ale trochu vážněji. Tato prozatím stále neobvyklá metoda interakce skrývá nespočet nových možností využití. Při vaření byste například nemuseli ovládat telefon ušpiněnými prsty. Technologie přináší také další potenciál v možnostech usnadnění. Ovládat tímto způsobem například Apple TV by zajisté uvítal kde kdo.

Matt Moss, student přes WWDC stipendium, měl možnost si vyzkoušet beta verzi iOS 12. Při testování objevil, že platforma pro rozšířenou realitu ARKit 2.0 nabízí nějaké vzrušující možnosti, například sledování pohybu očí. Zajímalo ho, jak přesná tato technologie je a pro účely testování vyvinul vlastní aplikaci.

Podle všeho je technologie opravdu přesná (neměli bychom samozřejmě zanedbávat světelné podmínky). Příspěvek dokazuje, že lze telefon ovládat pouze díváním se na tlačítka a klikat mrknutím. Super!

Zdroj: Highsnobiety

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.