imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Ovládání aplikací třetích stran pomocí Siri?


Ve středu Apple přinesl médiím další informace o změnách iOS 12, které se týkají nových možností a schopností Siri. Pojďme se podívat na to nejdůležitější, co Apple na své hlavní Keynote k tématu neřekl.

Craig Federighi je náš oblíbenec, měli jsme dokonce samostatný článek o jeho vlasech, a když se snaží vytvořit dvě smysluplné věty ohledně Siri, je okouzlující. Abychom však byli trochu vážnější, obecných stanoviskem je, že Apple na poli virtuálních asistentů zásadně ztrácí. Navíc se teď dle všeho nerozhodl následovat Google a další, ale zvolil raději jinou cestu. Od iOS 12 se tak o něco změní náš pohled na to, co přesně Siri je.

Apple svou virtuální asistentku představil v roce 2011, za tu dobu se toho však zas tolik nezměnilo, i když Apple v té době mluvil o naprosto přelomové technologii. U iOS 8 se Siri ze zásadního počtu funkcí těšit nemohla, ale časem se zvládala učit stále pokročilejší věci a Apple postupně zabudovával virtuální asistentku stále hlouběji do operačního systému.

HomePod navíc řídí ten samý algoritmus, i když nemůžeme říct, že by Siri byla nějak přehnaně inteligentní. Má už však slušné schopnosti, které stačí k pohodlnému ovládání chytrého reproduktoru. Do teď však měla jednu zásadní nevýhodu – Siri zvládla otevírat aplikace vývojářů třetích stran, už je však neuměla ovládat. Apple ale nyní situaci napravil, od teď budete moci pro plnohodnotný poslech hudby používat další aplikace. Siri vám ráda pomůže i s nimi.

Třeba Spotify tak bude reagovat na to, co dosud zvládal pouze nativní přehrávač a služba. Přestože zatím není jasné, zda funkce bude přítomna i na zmíněném HomePodu, šlo by jen o logické využití schopností virtuální asistentky. Nové funkce dostává Siri jak na iOS, tak watchOS (Siri Face a Shortcuts), bylo by tak skutečně nešťastné, pokud by se schopnosti nerozšířili tím směrem, kterým by je rád každý používal.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.