imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak v Pages nastavit barevné pozadí


Ukažme si krátký návod, jak využít jednu z novinek Pages. Nastavte barevné pozadí svým dokumentům, jelikož vícebarevná je nová bílá!

Pravdou je, že málokdy potřebujeme jiné než bílé pozadí. Jestliže se však v podobné situaci objevíte, v Pages vše snadno nastavíte. Takto to vždy nebývalo, mluvíme o relativně nové funkci, jež do editoru dorazila v červnu. Ani nyní však není možnost úplně jednoduše k nalezení, tady je tedy návod.

Zaprvé potřebujete svůj dokument přepnout do režimu Page Layout. Základním nastavením je „word processing“, kde text automaticky přechází na nadcházející stránky, jakmile se dostanete na konec té předchozí. V naprosté většině případů je to totiž přesně, co potřebujeme.

Někdy však chcete mít nad designem svého dokumentu větší kontrolu. To je právě moment, kdy na řadu přichází Page Layout – zejména ve chvíli, kdy před sebou máte prázdnou stránku a ručně můžete přidávat textová pole, obrázky a další obsah. Právě zde pak nastavujete i barevné pozadí.

Vidíte, jak je to krásné?
  • Otevřete nový dokument (v režimu Page Layout).
  • Otevřete boční panel Dokumentu pomocí ikonky v pravém horním rohu.
  • Odznačte tělo dokumentu.
  • Ve vyskakovacím okně klikněte na „Convert“ (Poznámka: konverze zbaví dokument těla, protože vše dělejte u nového dokumentu).
  • Následně jděte do menu „Format“, kde v bočním panelu uvidíte Page Layout a možnosti nastavení pozadí přímo pod tím. Zde zvolte barvu, obrázek či přechod.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.