imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Pátá generace Apple TV dorazí brzy


Máme tu první indicie o další Apple TV a tvOS 11. Informace se opět skrývaly ve vývojářských záznamech.

Vývojářský tým Firi Games, který stojí třeba za Phoenix HD nebo Phoenix II, uveřejnil, že v záznamech objevily identifikátor AppleTV6,2 s operačním systémem tvOS 11.0. IP adresa zařízení pak patří – jak se dá očekávat – vývojářskému centru Applu v Kalifornii. Jen pro doplnění, aktuální generace Apple TV má identifikátor AppleTV5,3. Jestli tohle není jasný důkaz o příchodu nového zařízení, tak už nic.

Nešlo by přitom o první zařízení, které bylo pomocí identifikátoru objeveno. V lednu 2013 se v záznamech objevil identifikátor iPhonu 5s, což je celých devět měsíců před uvedením na trh. Fiksu pak před pár dny objevilo identifikátory nových iPadů, které by se měly brzy objevit. Konkrétně našli 40 konkrétních iPadů, Apple TV je zatím jen jeden kus.

01_fifth_generation_apple_tv_coming_soon

Z tohoto záznamu se bohužel nedočkáme příliš mnoha dalších informací, nenajdeme v něm ani uvedení na trh, ani seznam funkcí. Identifikátory nám jen dávají jistotu, že se brzy dočkáme nové generace. Jedinou informaci, kterou teď kolem Apple TV máme, je ta od Bloombergu – jemu se svěřila osoba zevnitř společnosti.

Podle ní má být největší novinkou Apple TV podpora formátu Ultra HD 4K a možnost zobrazovat barvy v mnohem živějším podání. To by se nakonec dalo i očekávat, jelikož je 4K jedním z hlavních směrů, kterým se současný trh vydává. Vývojářský tým navíc jistě dostal impuls od nově příchozího Timothyho D. Twedahla, který do divize Apple TV přišel z Amazonu.

02_fifth_generation_apple_tv_coming_soon

Na základě předchozích výroků Tima Cooka můžeme očekávat, že se dosud trochu opomíjené Apple TV začne věnovat větší pozornost. Je to pochopitelné – obsah tvořený Applem potřebuje odpovídající platformu a Apple TV se přímo nabízí. Teď jen musí zapracovat na tom, aby se ze zařízení a služeb staly jasné koupě hned na první pohled, kdy se s nimi dostanete do styku. V tuto chvíli tomu tak rozhodně není, vypovídají o tom mimo jiné i snižující se prodeje, které odkryl finanční ředitel Applu Luca Maestri.

Uvidíme, do jaké míry bude mít pátá generace Apple TV sílu na obrat…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.