imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

magnetická apple pencil patent

Patent na magnetickou Apple Pencil


Apple World Today si všimli opravdu zajímavé žádosti o patent z loňského září, podle které bychom se mohli dočkat úplně nové Apple Pencil.

Žádost o patent byla podána 8. září 2016 pod názvem „stylus pro elektronická zařízení“. Cílem tohoto patentu je Apple Pencil, která půjde připevnit k iPadu pomocí magnetů, díky čemuž bude možno Pencil snadněji nabíjet a uskladňovat. Konečně bychom mohli zapomenout na trápení s Lightning konektorem, který by byl nahrazen něčím jako je MagSafe. Ačkoliv nové připojení bude umět také odesílat data.

magnetická apple pencil patent

Zatím nevíme, zda by mohly být nové Pencil k magnetickým iPadům Pro připojeny pouze po dobu nabíjení, nebo déle, díky čemuž by se pro ni vytvořil přirozený ukládací prostor. Takové řešení by bylo dlouhodobě vhodné, protože už bychom se o nabíjení Apple Pencil nemuseli nikdy starat, stačilo by ji pouze připojit k iPadu. Vždy by tak byla plně nabitá a připravená k použití.

Všichni bychom zřejmě byli za takovouto „Apple Pencil 2“ rádi, nicméně takto vyřešena už měla být první verze. Je totiž opravdu absurdní, že k 12,9″ iPadu Pro musíte připojit 15cm kabel, kdykoliv potřebujete Apple Pencil nabít. Navíc nabíječka vypadá, že se každou chvíli zlomí, protože po připojení k iPadu se zdá být až moc chatrná.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.