imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Pět fotografických triků pro iPhone


Jestliže nejste profesionálním fotografem a dodnes jste nic neslyšeli o pravidle třetin, pět tipů níže vám může při focení pomoci. Pojďme se podívat na skryté funkce, které aplikace Fotoaparát skrývá.

Každý miluje dělání fotek pomocí iPhonu – je to rychlé, jednoduché, dělá krásné fotky. Vedle tipů níže je dobré znát třeba panoramatický režim, v nastavení Fotoaparátu lze ale nalézt řadu dalšího.

Dělejte fotky jako profík

Nativní aplikace vám může při focení pomáhat skrze mřížku, jež vám vždy naznačí pravidlo třetin. Stačí jít do Nastavení > Fotoaparát, zde ji zapnete. Když následně budete při dělání fotek držet pomocné mřížky, pomůže to vaší kompozici.

Exponujte pomocí EarPods

Dálková spoušť je základem, protože (už podle názvu můžete jednoduše odhadnout hlavní výhodu) je díky ní možné dělat fotky i z dálky. Jako takovou spoušť je možné využít třeba i EarPods. Stačí je zapojit a následně dělat fotografie pomocí tlačítka pro hlasitost. Nepotřebujete tak v základu drahé spouště nebo selfie tyče.

Gesta 3D Touch

Pokud otevřete aplikaci Fotoaparátu pomocí 3D Touche, spustí se rovnou v režimu pro selfies. Na starších telefonech funkci spustíte tak, že podržíte ikonku aplikace déle a z možností vyberete fotografický režim.

Použijte Apple Watch

Jestliže máte problém vysvětlit, k čemu jsou chytré hodinky od Applu, je tu další důvod. Samozřejmě je můžete používat jakkoliv chcete, záleží na chuti. Jsou ideální pro sportování nebo kontrolu notifikací, ale lze skrz ně ovládat i Fotoaparát. Uvidíte na nich v reálném obraze záběr, který telefon dělá, stejně tak pomocí nich fotku uděláte nebo nastavíte časovač.

Používejte příslušenství

Pro iPhone je možné dokoupit řadu příslušenství, jedním z nejlepších jsou podle nás čočky OlloClip. Jednoduše se používají, není potřeba komplexní nastavování – prostě čočku připnete a děláte fotky. Jestliže chcete zvýšit kvalitu svých fotek, rozhodně některé z čoček vyzkoušejte.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.