imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pět věcí, co nám na říjnové Keynote chyběly


Apple nedokázal ani během té nejlepší Keynote posledních let modernizovat všechna svá stárnoucí zařízení. Co chybělo nejvíce vám?

Při procházení dnešních novinek jsem narazil na zajímavý seznam. Chance Miller z 9to5Mac v něm jmenuje všechna oznámení, která mu během vzrušující Keynote chyběla. Neshodnu se s ním v úplně každém bodě.

Raději bych přeskočil hned první zařízení seznamu, Apple Watch a EKG aplikaci, jelikož Evropské Unii může trvat roky, než něco takového schválí.

2. Facelift pro iMac

Pokud je produktová řada Macu tak důležitá, jak tvrdí (je!), tak mohl Apple modernizovat také iMacy. Nic zvláštního. Kdyby dostala všechna zařízení SSD disky a nové chipsety, byly bychom opravdu rádi. Vážně jsem doufal v alespoň tichou aktualizaci po Keynote.

Dnes jsou dostupní i mladší členové rodiny…

Ale kdo ví, třeba se jí brzy dočkáme. Do konce prosince ale moc velká šance není. Kdo do té doby potřebuje pořádné železo – a může si ho dovolit – má k dispozici iMac Pro. Pro všechny ostatní je tu nový Mac mini se všemi užitečnými doplňky.

3. AirPods a AirPower

Obě dohromady. Jelikož jejich nejdůležitější vlastností je bezdrátové nabíjení. AirPods jsou nesmírně úžasný produkt samy o sobě. Jejich modernizace není až tak akutní, na druhou stranu zprávy o bezdrátovém nabíjení kolují internetem už věky. O AirPower se asi není třeba moc dlouze vyjadřovat: ohlásili ji, ukázali nám ji a pak nic.

Mezitím přibylo iPhonů s podporou bezdrátového nabíjení, které ovšem nemůžete nabít pomocí originálního příslušenství. Něco musí být špatně. Nevím, kolik inženýrů kvůli tomuto projektu ani nespí, určitě by ale měli s něčím přijít.

Jak dlouho bychom měli čekat? Do jara? Ve spojení s AirPods 2 toho padlo mnoho. Slyšeli jsme, že můžeme očekávat jejich uvedení v prosinci, v USA. Jen si vzpomeňte na uvedení těch prvních… trvalo věčnost, než se dostaly k nám.

4. Modernizace MacBooku

Zajímavé. Není pochyb, že 12” Retina MacBook předčil svou dobu. Tenký, barevný, s podporou USB-C. Klasický výběr se značně rozrostl s mnoha barvami, možnostmi a zastaralými zařízeními. Je opravdu obtížné spravovat všechny možnosti.

V roce 2016 tvrdili, že 13” MacBook Pro bude nástupce MacBooku Air a Air bude ukončen. Společně s 12” MacBook – jsme tvrdili. Nicméně zůstalo vše při starém. Byl spuštěn nový Air ve zlaté barvě. Je užitečnější, má více portů a za lepší cenu. Nyní bude čas se rozloučit s Retina MacBookem, který byl naposledy aktualizován v roce 2017. A se starým Airem a jedním z 13” MacBooků Pro. A…

No, jsou to celkem oznámení, ne pět, ale chápete… Co chybělo nejvíce vám?

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.